Cracovia - Widzew Łódź 2:2. Gospodarze wykorzystali proste błędy łodzian

hof, ww
W spotkaniu 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy rozegrany w Krakowie, Cracovia zremisowała 2:2 z Widzewem. Bez wątpienia łodzianie mogą być wściekli, bowiem jeszcze w dziewięćdziesiątej minucie prowadzili 2:1. Niestety, niefrasobliwa gra w defensywie zakończyła się stratą gola i zamiast wywalczenia trzech, podopieczni trenera Daniela Myśliwca musieli się zadowolić tylko jednym punktem. Inna sprawa, że gospodarze sami sprezentowali gole drużynie Cracovii gole. Najpierw błąd Gikiewiecza wykorzystał Bitri, a końcówce meczu łodzianie zapomnieli o konieczności krycia rywala i Rakoczy doprowadził do wyrównania.

Cracovia Kraków - Widzew Łódź na żywo

Strona wymaga odświeżania

CRACOVIA2
WIDZEW ŁÓDŹ2

[b]90+6' Koniec spotkania, jeden punkt dla Widzewa

90+3' Hanousek leży na murawie

90' Sędzia doliczył cztery minuty

90' GOl dla gospodarzy. Rakoczy strzałem w okienko doprowadza do wyrównania

88' Szykuje się kolejna zmiana w Widzewie

85' GOL, Gol, Pawłowski. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Kerka piłka trafiła w pole karne do Żyry. ten podał do Hanouska, a ten chciał skierować piłkę do siatki efektownym trickiem. Futbolówkę zdołał jeszcze odbić obrońca Cracovii, ale przy sprawę załatwił Pawłowski, który z bliska pokonała bramkarza gospodarzy.

83' Lekka przewaga gospodarzy, ale bez klarownych sytuacji

81' Dobra interwencja Gikiewicza

80' Dwie zmiany w Widzewie, Milos za Rondicia, Kerk za Nunesa

79' Nunes zatrzymał piłkę ręką, wolny dla gospodarzy

77' Ostatnia, piąta zmiana w Cracovii, za Atanasova Knap.

77' Spotkanie ogląda 10 111 widzów, tak informuje organizator

75' Tempo meczu nie może imponować

73' Nuses powstrzymał atak Cracovii

71' Zmiany w Cracovii (zeszli Kallmani i Olafsson, weszli Rózga i Jaroszyński) i w Widzewie (schodzi Klimek, wchodzi Tkacz)

69' Mamy na boisku dużo walki

67' Hanousek powstrzymał Rakoczego

65' Brakuje precyzji w poczynaniach piłkarzy łódzkiej drużyny

63' Gorąco pod bramką Widzewa, ale na szczęście dla gości Rakoczy nie trafił do siatki

62' Piłka w rękach Gikiewicza

60' Dwie zmiany w Cracovii, schodzą Sokołowski i Maigaard , wchodzą Oshima i Rakoczy.

59' Tempo spotkania spadło i robi się na boisku nudno

57' Pawłowski faulowany w środkowej strefie boiska

55' Rzut rożny dla gospodarzy

53' Widzew ma przewagę, ale nie może wypracować klarownej sytuacji pod bramką rywala

50' Rożny dla Cracovii

48' Trudno mówić dynamicznym początku drugiej odsłony spotkania

46' Obydwie drużyny bez zmian

46' Rozpoczęła się druga część spotkania

Koniec pierwszej części spotkania

45' Sędzia doliczył minutę

43' Rzut rożny dla Widzewa

41' Żyro leży na murawie, a po chwili wrócił do gry

39' Faulowany Klimek

37' Widzew ma teraz przewagę

35' Rzut wolny dla Widzewa, piłka odbiła się od zawodnika gospodarzy i rożny dla gości

33' Klimek strzelał zza pola karnego, ale zabrakło precyzji

31' Błąd Zielińskiego zdołał naprawić Gikiewicz

29' Żółta karta dla Skovgaarda

28' Maigaard uderzał z dystansu, lecz niecelnie

27' Strzał Nunesa, ale zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Cracovii

26' Gilkiewicz zażegnuje niebezpieczeństwo

24' Widzew wyraźnie złapał wiatr w żagle

21 GOL, GOL, GOL. Bramkę zdobywa Żyro. Rożny wykonywał Nunes. Piłka po błędach bramkarza i defensywy Cracovii trafiła na głowę widzewskiego stopera, a ten strzałem z bliska doprowadził do wyrównania.

21' Rzut wolny dla Widzewa i po chwili rożny

19' Gospodarze bawią się piłką, łodzianie tylko biegają

17' Cracovia atakuje z pasją, Widzew w defensywie

15' Łodzianie mają poważny problem ze skonstruowanie składnej akcji

14' Widzew chyba oszołomiony szybką stratą gola

10' Gol dla Cracovii. Bramkę zdobył środkowy obrońca Cracovii Bitri, a tej sytuacji nie popisał się Gikiewicz. Zawodnik gospodarzy pozostawiony na szóstym metrze bez opieki pewnie trafiła do siatki strzałem głową.

10' Rzut rożny dla Cracovii

8' Niecelna główka Makucha, po dośrodkowaniu Olafssona

6' Dużo pustych miejsc na stadionie Cracovii, która może pomieścić 15 016 widzów

4' Widzew w ciemnych, wyjazdowych strojach

3' Bardzo spokojny początek spotkana

1' Arbiter rozpoczął spotkanie

Godz. 12.28 Mecz Cracovia - Widzew Łódź poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski (Warszawa).

Godz. 12.25 Rezerwowi Widzew na mecz z Cracovią: Ivan Krajcirik (35) - Luis da Silva (2), Mato Milos (7), Dawid Tkacz (8, M), Paweł Kwiatkowski (21, M), Dominik Kun (22), Sebastian Kerk (37), Noah Diliberto (44), Kamil Cybulski (78, M)

Godz. 12.20 17 września Daniel Myśliwiec zadebiutował jako trener Widzewa Łódź w oficjalnym meczu, w którym jego zespół pokonał 2:0… Cracovię. Jutro mija pół roku jego pracy w klubie z al. Piłsudskiego. Czas uczcić ten drobny jubileusz dobrym wynikiem.

Godz. 12.15 To prestiżowy mecz dla aktualnego sternika Cracovii. W maju minie rok od zwolnienia Mateusza Dróżdża z funkcji prezesa w Widzewie. Od stycznia pracuje on na takim samym stanowisku w klubie z ul. Kałuży w Krakowie.

Godz. 12.10 Warto przypomnieć, że Widzew nie przegrał 9 z 10 poprzednich spotkań z Cracovią. Łodzianie ostatni raz w Krakowie ulegli gospodarzom w marcu 2008 roku, nie przegrywając czterech kolejnych potyczek o punkty. Dobra seria i wartą ją przedłużyć!

Godz. 12.05 W takim składzie zagra Cracovia

Godz. 12 Należy też pamiętać, że Widzew nie zachwyca na boiskach rywali, bowiem ma na koncie ledwie dwa triumfy w 12 konfrontacjach (cztery remisy i sześć porażek). Czas zacząć polepszać wyjazdowe statystami łódzkiej drużyny.

Godz. 11.55 Po wysokim zwycięstwie nad Radomiakiem na inaugurację 2024 roku (6:0) gracze trenera Jacka Zielińskiego nie wygrali żadnego z czterech kolejnych starć w ekstraklasie (w tym czasie zanotowali trzy remisy i jedną porażkę). „Pasy” w tym sezonie wygrały tylko 3 z 12 potyczek przed własną publicznością.

Godz. 11.45 Nieobecni w drużynie Widzewa: Jan Krzywański, Jakub Szymański, Juljan Shehu, Jordi Sanchez, Ernest Terpiłowski, Juan Ibiza, Filip Przybułek, Ignacy Dawid i Lirim Kastrati (jego absencja spowodowana jest dolegliwością w kolanie, którą zgłosił zawodnik).

Godz. 11.35 Wyniki piątkowych meczów 25. kolejki i ekstraklasy piłkarskiej:

• Zagłębie Lubin - PGE FKS Stal Mielec 0:0
  • Lech Poznań - Warta Poznań 2:0 (0:0)

Dzisiejsze spotkania:

• Cracovia Kraków - Widzew Łódź (12.30)
  • Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok (15.00)
  • Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (17.30)
  • Śląsk Wrocław - Puszcza Niepołomice (20)

Godz. 11.31 Poznaliśmy skład, w jakim piłkarze Widzewa rozpoczną dzisiejszy mecz 25. kolejki ekstraklasy z Cracovią.

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz (1) - Mateusz Żyro (4), Serafin Szota (5), Fran Alvarez (10), Andrejs Ciganiks (14), Bartłomiej Pawłowski (19, K), Paweł Zieliński (23), Marek Hanousek (25), Antoni Klimek (47, M), Fabio Nunes (92), Imad Rondić (99)

Godz. 11:20 - Dziś za godzinę Widzew Łódź rozpocznie swój kolejny bój w ekstraklasie. Tym razem na drodze czterokrotnego mistrza Polski stanie Cracovia. Widzewiacy nie przegrali z „Pasami” już od ponad dekady i jeśli nie dadzą się ograć zespołowi Jacka Zielińskiego, przedłużą serię do sześciu meczów bez porażki z tym rywalem. W ostatnim meczu łodzianie wygrali z Cracovią 2:0. Strzelcami bramek byli Bartek Pawłowski i Jakub Jugas, który zaliczył samobójcze trafienie. Dzisiaj kibice z Łodzi liczą na powtórkę z tamtego spotkania. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...