De Giorgi: Widać było chęć poprawy

Pawel Hochstim
Sylwia Dąbrowa
Trener reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando De Giorgi podkreślił po wygranym meczu z Iranem 3:0, że w jego zespole znów było widać chęć wygrywania.

Po meczu w łódzkiej Atlas Arenie powiedzieli:

Saeid Marouf (kapitan reprezentacji Iranu)
Nie wiem, co mam powiedzieć. Popełniliśmy wiele błędów. Rywale górowali we wszystkich momentach tego meczu. W trzecim secie przez chwilę mieliśmy szansę grać swoją siatkówkę, ale znów popełniliśmy za dużo błędów. Polacy dobrze zagrywali i mieliśmy problemy z przyjęciem tych zagrywek.

Igor Kolaković (trener reprezentacji Iranu)
Przede wszystkim chcę pogratulować zwycięstwa trenerowi Polaków, bo we wszystkich elementach Polacy zagrali lepiej od nas. Myślę, że nie zagraliśmy dobrze, a tak, jak pozwolili nam na to przeciwnicy. W trzecim secie prowadziliśmy 16:15, ale rywale zaczęli na nas naciskać krótką zagrywką i straciliśmy kilka punktów z rzędu.

Paweł Zatorski (siatkarz reprezentacji Polski)
Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Zagralśmy lepiej, niż z Rosją, skupiliśmy się na swojej grze i wyeliminowaliśmy sporo błedów, które popełnialiśmy. Gdy z Rosją przegraliśmy 0:3 nie czuliśmy się najgorsi na świecie, a teraz, gdy wygraliśmy 3:0 z Iranem nie czujemy się najmocniejsi na świecie. Zachowujemy spokój.

Ferdinando De Giorgi (trener reprezentacji Polski)
Dziękuję za gratulacje. Dzisiaj mieliśmy bardzo dużą chęć, by zagrać inny mecz, niż w czwartek. Gratuluję chłopakom, którzy byli cały czas w grze. Widać było tę chęć od początku do końca. To, oprócz trzech punktów, jest dla mnie najważniejsze.