Derby Łodzi ŁKS Commercecon - Grot Budowlani będą odwołane? Drugie zwycięstwo Grot Budowlanych [ZDJĘCIA]

Siatkarki Grot Budowlanych odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie TauronLigi.

Łodzianki wygrały za trzy punkty, ale niewiele brakowało, by doszło do tie-breaku. Po dwóch wygranych setach podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza w trzecim górą były siatkarki z Bielska-Białej. W czwartym secie Stal prowadziła już 19:16, ale przy zagrywce Moniki Fedusio gospodynie odrobiły straty (20:20). Jeszcze raz poderwały się bielszczanki i wyszły na prowadzenie 22:20. Ważne punkty zdobyły wtedy Zuzanna Górecka i Veronica Jones-Perry. Ostatni atak Aleksandry Kazały był autowy.
Prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik mógł odetchnąć z ulgą.

MVP: Monika Fedusio

Grot Budowlani Łódź - Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:23)

Grot Budowlani: Julia Nowicka 5, Monika Fedusio 19, Anna Lewandowska 10, Veronica Jones-Perry 14, Zuzanna Górecka 5, Małgorzata Lisiak 9, Maria Stenzel (l) oraz Paulina Damaske 11, Ewelina Tobiasz 0. Trener: Błażej Krzyształowicz.

W piątek o godz. 20.30 w Sport Arenie mają się odbyć derby Łodzi: ŁKS Commercecon - Grot Budowlani Łódź. Działacze ŁKS oficjalnie informowali, że tym razem są aż trzy pozytywne wyniki testu na obecność wirusa SARS-CO-V-2. Zespół przebywa więc w izolacji, pozostając w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz włodarzami Polską Ligą Siatkówki. Nie odbył się mecz ŁKS z #Volley Wrocław.