Dyplom dla PGE Skry Bełchatów ma Martyna Grajber z Grot Budowlanych

Odbiór dyplomu dla PGE Skry sprawił radość Martynie Grajber. Obiecuję, że oddamy nagrodę moim kolegom z Bełchatowa - żartowała atrakcyjna siatkarka Grot Budowlanych Grzegorz Gałasiński

Bez Milada Ebadipoura i Mariusza Wlazłego zaczęli mecz z Łuczniczką w Bydgoszczy siatkarze PGE Skry Bełchatów. MVP mistrzostw świata pojawił się na parkiecie w drugim secie. Wydarzeniem był także powrót na boisko Grzegorza Łomacza po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

– W ostatnich dniach trenowałem w klubie z młodszymi kolegami. Ból minął, mam nadzieję, że będę mógł normalnie trenować i grać. Marcin grał fantastycznie, dobrze prowadził zespół. Wracam, żeby pomagać drużynie – mówił dla skry.pl przed meczem Grzegorz Łomacz.

Trener Roberto Piazza do pierwszej szóstki wystawił Milana Katicia i Szymona Romacia. Na libero pojawił się Robert Milczarek.
Gospodarze zaczęli bez kompleksów, pewnie też nie do końca zmobilizowani byli wicemistrzowie Polski. Łuczniczka prowadziła 9:3, ale bełchatowianie wzięli się w garść i dogonili rywali na poziomie wyniku 14:14. Od tego momentu goście powiększali przewagę i wygrali seta za trzecią piłką setową.

W drugiej partii role na początku się odwróciły, prowadziła PGE Skra, ale gospodarze się nie poddawali. Przy remisie 19:19, trzy punkty z rzędu zdobyli nasi siatkarze. Wygrali do 21.

Najłatwiej wygrana przyszła w trzecim secie. Od stanu 9:9 wyższość bełchatowian nie podlegała żadnej dyskusji. MVP meczu z Łuczniczką został bełchatowianin Karol Kłos.

Po 23 kolejkach PGE Skra ma trzy punkty więcej od trzeciego w tabeli zespołu Onico Warszawa.
W najbliższy piątek PGE Skra zagra w Katowicach z GKS, a 14 marca nasi siatkarze zmierzą się w Atlas Arenie z Cucine Lube w 1/6 finału Ligi Mistrzów.

W najbliższych dniach do klubu PGE Skry Bełchatów przekazany zostanie dyplom od naszej redakcji, wręczony w ramach plebiscytu Sportowiec Roku za organizację klubowych mistrzostw świata, najbardziej prestiżowej imprezy w regionie i zajęcie wysokiego czwartego miejsce. Dyplom dla PGE Skry odebrała obecna na naszej gali siatkarka Grot Budowlanych Martyna Grajber. Grot Budowlani grają w poniedziałek w Atlas Arenie o 18 z Impelem Wrocław.

Łuczniczka Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 21:25, 17:25)
PGE Skra: Milan Katić 6, Srecko Lisinac 9, Szymon Romać 11, Bartosz Bednorz 14, Karol Kłos 11, Marcin Janusz, Robert Milczarek (l) oraz Kacper Piechocki (l), Mariusz Wlazły 2, Grzegorz Łomacz. Trener: Roberto Piazza.
Inne mecze: Espadon Szczecin - Trefl Gdańsk 0:3, Czarni Radom – Warta Zawiercie 3:0, AZSOlsztyn – Resovia 3:1, GKSKatowice – BBTSBielsko-Biała, Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel, MKSBędzin – Społem Kielce, wcześniej z tej kolejki Onico Warszawa - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:2.