Dziewczęta też kopią piłkę [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wygrała turniej półfinałowy mistrzostw Polski młodziczek (dziewcząt do lat 13), który rozegrany został na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego. Rozgrywki prowadzi Wydział Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, trzecie - Pomorskiego ZPN i czwarte - Łódzkiego ZPN.

Zwycięzca tego turnieju będzie grał w finałach Mistrzostw Polski które odbędą się w Toruniu.

Najlepsze zawodniczki poszczególnych zespołów zostały nagrodzone sprzętem sportowym, który wręczał wiceprezes PZPN Janusz Matusiak:

• Mazowieckie: Weronika Zawistowska, Dominika Gosieniec, Monika Buwalska
  • Łódzkie: Maja Osińska, Dominika Włodarczyk, Magda Dragunowicz
  • Pomorskie: Małgorzata Gruna, Martyna Krygier, Marianna Zawadzka
  • Lubelskie: Karolina Gicewicz, Kasandra Parczewska, Weronika Fabian

PZPN, ŁZPN oraz Ministerstwo Sportu od września tego roku otwiera piłkarską klasę liceum dziewcząt w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Wszelkie informacje można uzyskać pod tel. 42 254 05 70 lub 606 708 647.