Dziewiąte zwycięstwo z rzędu Grot Budowlanych Łódź. Debiut trenera w ŁKS Commercecon. Zdjęcia

Łódzkie siatkarki z Grot Budowlanych i ŁKS Commercecon walczyły o kolejne punkty w Tauron Lidze. Obie nasze drużyny wygrały za trzy punkty i są na podium TauronLigi.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały dziewiąty mecz z rzędu. Pokonały we własnej hali MKS Kalisz 3:1. Po dwóch stosunkowo łatwych wygranych setach, w trzecim lepsze były kaliszanki, a w czwartym trwała zacięta walka. Łodzianki przegrywały już 14:18, ale potrafiły wyjść na prowadzenie 21:20. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza były zdecydowanie lepsze w końcówce seta i zasłużenie wygrały do 23. I cały mecz 3:1 w równe 100 minut.
MVP: Maria Stenzel (Grot Budowlani). - To było bardzo ważne zwycięstwo, cieszy nas, że za trzy punkty - mówił prezes Marcin Chudzik. - I ta seria dziewięciu zwycięstw z rzędu jest imponująca. Musi robić wrażenie.

Siatkarki ŁKS Commercecon zagrały po raz pierwszy pod wodzą trenera Michala Maska, który wrócił do drużyny prezesa Huberta Hoffmana. Rywala miały trudnego, bo Radomka w tym sezonie gra dobrze, przed meczem w Radomiu plasowała się na podium. Po trzech setach ŁKS prowadził 2:1. W czwartym secie łodzianki prowadziły już 18:12, ale straciły w niefrasobliwy sposób sześć punktów z rzędu. Na szczęście ełkaesianki wzięły się w garść jeszcze raz. Wyszły na prowadzenie 20:19, a chwilę później 22:19. Trzy kolejne piłki były też zwycięskie i Michal Masek mógł się cieszyć z wygranej. Razem ze swoimi podopiecznymi. Mecz trwał 114 minut. Siatkarki ŁKS Commercecon awansowały na podium.
MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król (ŁKS Commercecon).

Grot Budowlani Łódź - MKS Kalisz 3:1 (25:21, 25:14, 21:25, 25:23)

Grot Budowlani: Julia Nowicka 3, Monika Fedusio 8, Małgorzata Lisiak 12, Veronica Jones-Perry 23, Zuzanna Górecka 15, Kornelia Moskwa 4, Maria Stenzel (l) oraz Justyna Kędziora, Paulina Damaske 2, Ewelina Tobiasz, Anna Lewandowska 2. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Radomka Radom - ŁKS Commercecon 1:3 (25:17, 24:26, 17:25, 19:25)

ŁKS Commercecon: Katarina Lazović 16, Klaudia Alagierska 10, Katarzyna Zaroślińska-Król 21, Aleksandra Wójcik 6, Nadja Ninković 9, Britt Bongaerts 1, Magdalena Saad (l) oraz Aleksandra Pasznik, Anna Kalandadze 2. Trener: Michal Masek.