Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzisiaj załóż skarpetki nie do pary! Nie chodzi tylko o modę. Dlaczego trzeba zrobić to właśnie dzisiaj? Koniecznie przyłącz się do akcji

Patrycja Wacławska
Patrycja Wacławska
Na całym świecie 21 marca świętuje się w skarpetkach nie do pary
Na całym świecie 21 marca świętuje się w skarpetkach nie do pary 123RF
21 marca nie wypada wyjść z domu w dwóch takich samych skarpetkach! Nie chodzi tylko o modę. To bardzo ważne, żeby przyłączyć się do akcji.

Skarpetki nie do pary to symbol Światowego Dnia Zespołu Downa

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. To okazja do świętowania społecznej różnorodności. Ale także możliwość wsparcia osób z zespołem Downa w obszarach, w których nie znajdują równych szans.

Na całym świecie 21 marca świętuje się w skarpetkach nie do pary. To symbol tego, jak pięknie możemy się różnić – kolorowe skarpetki pomagają okazać solidarność z osobami z zespołem Downa i pokazują, z jak radosnymi oraz pełnymi życia ludźmi współistniejemy w naszej codzienności.

Z kolei nieparzystość, czyli obecność dodatkowego chromosomu w 21. parze, oznacza trisomię 21.

Osoby z zespołem Downa stanęły za ladą

Producent kolorowych skarpetek, firma Many Mornings, ogłosił z tej okazji drugą edycję aktywizacji zawodowej dla osób z trisomią 21.

Na całym świecie 21 marca świętuje się w skarpetkach nie do pary

Dzisiaj załóż skarpetki nie do pary! Nie chodzi tylko o modę...

Osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby uczestnictwa w życiu zawodowym, jak reszta społeczeństwa. Nie jest jednak łatwo znaleźć adekwatne miejsca pracy. Many Mornings uruchomiło program praktyk w porozumieniu z organizacjami pozarządowymi. W dniach 18-29 marca 2024 w punktach stacjonarnych z kolorowymi skarpetkami w całej Polsce osoby z zespołem Downa obsługują klientów jako asystenci sprzedawców. Opiekę merytoryczną nad programem sprawuje Fundacja Oczami Brata, która dostarcza wiedzy na temat warunków zatrudnienia uwzględniających dobrostan emocjonalny praktykantów.

Znakiem rozpoznawczym Many Mornings są właśnie skarpetki nie do pary. To innowacyjny koncept modowy, z którym firma wystartowała 9 lat temu jako pierwsza w Europie.

Kolorowi ludzie w kolorowej pracy

– Zastanawialiśmy się, jakie aktywności podjąć, żeby zaangażować się w sprawę całym sercem – mówi Maciek Butkowski, CEO i współzałożyciel Many Mornings. – Tak powstał program praktyk zawodowych dla osób z zespołem Downa. Uważamy, że to unikatowa okazja, żeby lepiej poznać potrzeby i charaktery. Wszyscy mamy dzięki temu możliwość nawiązania bezpośredniej relacji – nie tylko my w firmie, ale też nasi klienci. Każdy będzie miał przed sobą trudne zadanie emocjonalne – wyjść ze strefy komfortu. Praktykanci zmierzą się z wyzwaniami codziennych obowiązków, pracownicy Many Mornings zaadoptują się do nowych warunków pracy, a klienci będą mieli okazję lepiej poznać osoby z zespołem Downa.

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa można też kupić limitowaną pojedynczą skarpetkę (w dwóch wariantach), która symbolizuje trisomię 21. chromosomu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki