Politechnika Łódzka i Anwil zacieśniają współpracę [FOTO]

  Politechnika Łódzka i Anwil zacieśniają współpracę [FOTO]

  Paweł Patora

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Politechnika Łódzka i Anwil zacieśniają współpracę [FOTO]
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  Prof. Sławomir Wiak - rektor Politechniki Łódzkiej i J acek Podgórski, prezes zarządu włocławskiego Anwilu podpisali wczoraj umowę o współpracy.
  W uroczystości uczestniczyła też prof. Małgorzata I. Szynkowska, dziekan Wydziału Chemicznego PŁ, który z włocławskim Anwilem współpracuje już od wielu lat.

  Dotychczasowa współpraca polegająca na umożliwieniu odbywania staży zawodowych i praktyk studentów Wydziału Chemicznego PŁ w spółce Anwil i realizacji wspólnych projektów, ma zostać zintensyfikowana. Panuje się m.in. wspólne opracowywania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. PŁ i Anwil będą wspólnie przygotowywać projekty i pozyskiwać pieniądze na ich realizację.

  Rektor Wiak podkreślił, że ministerstwo słusznie kładzie nacisk na praktyczny profil kształcenia młodzieży, a współpraca tak potężnego partnera, jakim jest spółka Anwil z Wydziałem Chemicznym PŁ o dużej renomie daje szansę na zrealizowanie tych celów.

  - Nasza współpraca z Politechniką Łódzką trwa już od dość dawna. Mamy wspólne projekty, które - mam nadzieję - zaowocują nowymi produktami i nowymi innowacyjnymi rozwiązaniami w Anwilu - mówił po podpisaniu umowy prezes Podgórski i przypomniał że Wydział Chemiczny PŁ wspiera Anwil w działaniach edukacyjnych prowadzonych w Technikum Chemicznym we Włocławku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry