Prof. Pomian doktorem honoris causa UŁ

  Prof. Pomian doktorem honoris causa UŁ

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Prof. Pomian doktorem honoris causa UŁ

  Prof. Pomian doktorem honoris causa UŁ ©Tomasz Holod

  Uniwersytet Łódzki poinformował, że senat tej uczelni zadecydował o przyznaniu prof. Krzysztofowi Pomianowi tytułu doktora honoris causa UŁ.
  Prof. Pomian doktorem honoris causa UŁ

  Prof. Pomian doktorem honoris causa UŁ ©Tomasz Holod

  Prof. Krzysztof Pomian to wybitny filozof i historyk. Uroczystość nadania tytułu odbędzie się w dniu święta Uniwersytetu Łódzkiego 24 maja. Z wnioskiem o wszczęcie postępowania o przyznanie tytułu doktora honoris causa wystąpiły do senatu UŁ Rady Wydziałów Filozoficzno-Historycznego i Filologicznego. Senat zdecydował, że recenzentami tego postępowania zostaną: prof. Jacek Migasiński (Uniwersytet Warszawski), prof. Jan Pomorski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) i prof. Rafał Stobiecki (UŁ), zaś promotorem prof. Elżbieta Jung (UŁ).

  Prof. Krzysztof Pomian w latach 1952 - 1957 studiował na Wydziale Filozoficznym UW, gdzie obronił pracę doktorską i habilitacyjną i gdzie pracował w Katedrze Historii Filozofii Narodowej. W 1966 r. został wykluczony z PZPR, w 1968 r. stracił pracę na uczelni. W 1973 r. wyjechał do Francji gdzie został profesorem Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS).

  Profesorem nauk humanistycznych w Polsce został w 1998 r. Związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2001 r. objął funkcję dyrektora naukowego Muzeum Europy w Brukseli.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo