Stypendia dla zdolnych uczniów i studentów

  Stypendia dla zdolnych uczniów i studentów

  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Nawet 10 tys. zł stypendium mogą dostać uczniowie i studenci z województwa łódzkiego. Marszałek co roku nagradza najzdolniejszych
  W ubiegłym roku marszałek rozdysponował 110 tys. zł

  W ubiegłym roku marszałek rozdysponował 110 tys. zł ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Najzdolniejsi uczniowie i studenci kolejny raz mogą się starać o stypendium naukowe przyznawane przez marszałka województwa łódzkiego. To już 11. edycja konkursu dla zdolnych województwa, którzy chcą otrzymać wysokie dofinansowanie. Jego maksymalna jednorazowa wysokość to 10 tysięcy złotych.

  Stypendium przyznawane jest tradycyjnie w dwóch kategoriach: „uczeń” oraz „student”.

  - Beneficjentami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze kolegiów oraz studenci kierunków: społecznych, ekonomicznych, prawnych, matematycznych, fizycznych, chemicznych, biologicznych, nauk o ziemi, technicznych, medycznych oraz farmaceutycznych - mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

  Wnioski o przyznanie stypendium można składać od 1 lutego do 2 marca. Należy przesłać je pocztą na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przy al. Piłsudskiego 8 z dopiskiem „Departament Kultury i Edukacji”. Wniosek można też złożyć osobiście w biurze podawczym urzędu lub sekretariacie Departamentu Kultury i Edukacji (pok. 1302). Szczegóły na stronie: www.intelektualne.lodzkie.pl.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo