Świat Liczb w Łodzi. W Galerii Łódzkiej trwa wystawa

  Świat Liczb w Łodzi. W Galerii Łódzkiej trwa wystawa

  Patrycja Wacławska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Świat Liczb w Łodzi. W Galerii Łódzkiej trwa wystawa

  ©Materiały prasowe

  W Galerii Łódzkiej (al. Piłsudskiego 15/23, Łódź) można zwiedzać interaktywną wystawę Świat Liczb. To gratka dla dzieci i dorosłych.
  Świat Liczb w Łodzi. W Galerii Łódzkiej trwa wystawa

  ©Materiały prasowe

  Logiczne łamigłówki, zabawy liczbowe oraz ciekawostki z życia codziennego to jedynie część atrakcji. Interaktywna wystawa dowodzi, że matematyka obecna jest na każdym kroku. Wystawa potrwa do 18 czerwca.

  - Ciekawe eksponaty w atrakcyjny sposób prezentują różne zagadnienia matematyczne - m.in. z zakresu statystyki, geometrii i postrzegania przestrzennego. Warsztaty, konkursy i logiczne łamigłówki z pewnością zachęcą naszych klientów do odwiedzenia Centrum - mówi Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.


  Galeria zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na wycieczki po wystawie z przewodnikiem. Wycieczki odbywają się do 9 czerwca, a także w dniach 12 - 14 czerwca w godz. 10 - 14 (początek o każdej pełnej godzinie, ostatnia wycieczka o godz. 14). Zapisy w Punkcie Informacji pod nr. 42 639 15 00.

  Zobacz też:Przyjmij zaproszenie do magicznego Świata Liczb

  Galeria Łódzka przygotowała też konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Na laureatów czekają wartościowe nagrody: tablet Samsung, aparat Fujifilm Instax, dron z mini kamerką oraz bony o wartości 500 zł. Konkurs trwa do 18 czerwca. Zadaniem uczniów jest przygotowanie pracy wykonanej dowolną techniką plastyczno-techniczną bądź multimedialną przedstawiającej, w jaki sposób matematyka jest obecna w codziennym życiu.

  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z Łodzi i województwa łódzkiego, którzy do 18 czerwca br. do godz. 16 złożą prace w Biurze Dyrekcji Galerii Łódzkiej (al. Piłsudskiego 15/23, Łódź). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 czerwca br. o godz. 18.

  Więcej informacji: https://galeria-lodzka.pl/2017/05/12/swiat-liczb/

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry