Uczniowie z SP 83 w Łodzi skarżą się na papierosy w szkole

  Uczniowie z SP 83 w Łodzi skarżą się na papierosy w szkole

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Szkole Podstawowej nr 83 uczy się obecnie 21 klas, w pobliskim ogólniaku - dziewięć

  W Szkole Podstawowej nr 83 uczy się obecnie 21 klas, w pobliskim ogólniaku - dziewięć ©Krzysztof Szymczak

  Szóste i siódme klasy Szkoły Podstawowej nr 83 mają lekcje w salach sąsiedniego ogólniaka. Uczniowie podstawówki skarżą się, że w toaletach, z których korzystają, czuć dym papierosowy
  W Szkole Podstawowej nr 83 uczy się obecnie 21 klas, w pobliskim ogólniaku - dziewięć

  W Szkole Podstawowej nr 83 uczy się obecnie 21 klas, w pobliskim ogólniaku - dziewięć ©Krzysztof Szymczak

  Rodzice klas VI i VII Szkoły Podstawowej nr 83 przy ul. Podmiejskiej 21 w Łodzi narzekają, że ich dzieci muszą się uczyć w budynku pobliskiego liceum.

  - W dzień rozpoczęcia roku szkolnego rodzice uczniów najstarszych klas dowiedzieli się, że ich dzieci będą miały lekcje w pracowniach należących do VI Liceum Ogólnokształcącego - mówi pan Michał, przedstawiający się jako tata 11-latki, uczącej się w klasie VI (dziewczynka została pierwszakiem jako 6-latka).


  VI LO ma sąsiedni budynek będący lustrzanym odbiciem gmachu SP nr 83. Oba są połączone wspólną salą gimnastyczną, w której jest wyznaczony pas pod ścianą do przechodzenia z podstawówki do liceum. Klasy VI oraz VII korzystają z niego co rano i po południu, a także gdy idą obiad w stołówce podstawówki.

  W budynku VI LO klasy te mają dla siebie całe trzecie piętro z czterema pracowniami oraz jedną salę na piętrze drugim, gdzie można spotkać już licealistów.

  - Tylko jedna z sześciu klas VI oraz VII w naszej szkole ma takie chody, że uczy się w budynku podstawówki. Reszta wędruje do ogólniaka - narzeka nasz Czytelnik.

  Pan Michał zdecydował się na kontakt z naszą redakcją, gdy córka opowiedziała mu o przykrym zapachu papierosów, który czuć w toaletach w ogólniaku.

  Na trzecim i drugim piętrze liceum nie ma łazienek, dlatego uczniowie „wydelegowani” z podstawówki do liceum korzystają z tych samych pomieszczeń co licealiści. Zdaniem naszego Czytelnika, umożliwianie spotkań w takich okolicznościach 11-latce i maturzystkom to sytuacja niewłaściwa.

  Na nasze pytania odpowiedziała Agnieszka Dymel, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 83.

  Dyrektor Dymel zapewnia, że decyzja o nauce klas VI oraz VII w salach należących do liceum była dobrze skonsultowana z rodzicami i podjęta z akceptacją ich rady na długo przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Alternatywą byłaby dwuzmianowość: konieczność wyznaczania ostatniego dzwonka nawet na godz. 18 - 19.

  - Z powodu reformy oświaty liczba uczniów w szkole wzrosła z 410 do 460. W dodatku klasy VII mają według programu aż 35 godzin lekcyjnych w tygodniu, czyli przeciętnie po siedem dziennie - wylicza Agnieszka Dymel.

  Według dyrektor szkoły, udostępnienie podstawówce pięciu pracowni przez liceum pozwoliło na umieszczenie tam właśnie pięciu najstarszych klas. Natomiast szósta z nich nie ma żadnych „chodów”, bo decyzja o pozostawieniu jej w gmachu podstawówki zapadła ze względów wychowawczych związanych z tą klasą, również za wiedzą społeczności rodziców.

  Urząd Miasta Łodzi informuje, że do środy nie wpłynęły skargi rodziców dzieci uczących się w gmachu liceum przy ul. Podmiejskiej. Urzędnicy obiecują jednak, że „zgłaszane problemy, w tym palenie papierosów w toaletach będą na bieżąco monitorowane i rozwiązywane przez nauczycieli obu szkół”.

  Dyrektor SP nr 83 przyznaje, że jej uczniowie zgłaszali, iż w licealnych toaletach czuć zapach papierosów.

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale wy duupę zawracacie!

   Jejku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Jak świat światem, w szkolnych kiblach młodzież próbowała palić papierosy. To trzeba zwalczać, ale niekoniecznie latać z tym do gazet i robić nie wiadomo jaką aferę.

   Aha, jak nie będzie śmierdzieć...rozwiń całość

   Jak świat światem, w szkolnych kiblach młodzież próbowała palić papierosy. To trzeba zwalczać, ale niekoniecznie latać z tym do gazet i robić nie wiadomo jaką aferę.

   Aha, jak nie będzie śmierdzieć fajkami, to nareszcie będzie można wyczuć piękny, naturalny zapach moczu.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lamusy Pisowskie

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   A że kaplicy nie ma to nie protestują.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stop malkontenctwu!

   Stefek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Nie zdziwiłbym się gdyby Ci sami rodzice we wiosnę tego roku zażarcie walczyli o przejęcie budynku od VI LO w celu polepszenia warunków swoich dzieci po deformie oświaty. Gdyby nie to, w ciągu...rozwiń całość

   Nie zdziwiłbym się gdyby Ci sami rodzice we wiosnę tego roku zażarcie walczyli o przejęcie budynku od VI LO w celu polepszenia warunków swoich dzieci po deformie oświaty. Gdyby nie to, w ciągu najbliższych 2 lat warunki w szkole pogorszyłyby się drastycznie. To dobrze, że już w tym roku podstawówka może korzystać z sal lekcyjnych w budynku liceum co podnosi komfort nauczania oraz pozwala unikać totalnej dwuzmianowości.

   Apeluję do niezadowolonych rodziców o rozsądek. Nawet jeżeli po kilku dniach od rozpoczęcia nowego roku szkolnego pojawiają się jakieś problemy, moim zdaniem o wiele mniej szkodliwe niż deforma oświaty w z związku z nią to co się mogło stać z tą podstawówką, to należy je zgłaszać do dyrekcji szkoły i próbować rozwiązać ten problem wewnątrz szkoły a nie latać z jęzorem do mediów... chyba, że to zawiedzeni rodzice uczniów VI LO robią podstawówce koło pióra...

   A "alicja z czarów": t nie Zdanowska i PO likwidowali szkoły, to - uważaj teraz będzie trudne słowo: DEMOGRAFIA.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odpowiedź

   Rodzic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Zdziwiłbyś się, ale nie walczyli o przejęcie budynku po VI LO.
   'Podnosi komfort nauczania' stare ławki, smród papierosów, nieodmalowane sale, brak multimediów i pomocy dydaktycznych, a nawet...rozwiń całość

   Zdziwiłbyś się, ale nie walczyli o przejęcie budynku po VI LO.
   'Podnosi komfort nauczania' stare ławki, smród papierosów, nieodmalowane sale, brak multimediów i pomocy dydaktycznych, a nawet toalety nazywasz podnoszeniem komfortu?
   Hmmmmzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ręcę opadają.

   Stefek. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Masz rację. Lepiej było się gnieść na dotychczasowym metrażu, który szkoła posiadała. Po cholerę perspektywa polepszenia warunków. Przecież to trzeba teraz odmalować, odświeżyć, wyposażyć... bez...rozwiń całość

   Masz rację. Lepiej było się gnieść na dotychczasowym metrażu, który szkoła posiadała. Po cholerę perspektywa polepszenia warunków. Przecież to trzeba teraz odmalować, odświeżyć, wyposażyć... bez sensu. Kupa roboty. Lepiej siedzieć na d**** i narzekać.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odpowiedź

   Rodzic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Należało przygotować trzecie piętro zanim dzieci zostały tam przeniesione.
   Proszę o zachowanie jakiegoś poziomu swoich wypowiedzi.
   Używa Pan/Pani języka ulicznego

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mall

   trele morele (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   łódź jedyna gmina gdzie zlikwidowano tyle szkół w wyniku reformy. Jak to jest ze inni burmistrzowie, sołtysi czy prezydenci miast starali sie uratowac jak najwiecj szkol i zeby jak najwiecej...rozwiń całość

   łódź jedyna gmina gdzie zlikwidowano tyle szkół w wyniku reformy. Jak to jest ze inni burmistrzowie, sołtysi czy prezydenci miast starali sie uratowac jak najwiecj szkol i zeby jak najwiecej nauczycieli miało prace. Prawda jest taka ze ta reforma to miod na serce lodzi bo za jednym zamachem likwiduja 30 szkol a w eter idzie hasło ze to wina pisu i reformu. Prawda zawsze lezy gdzies po srodkuzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W eter idą kłamsta..

   Stefek. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   szerzone, przez takie wpisy jak Twój. Proszę podaj źródło, z którego zaczerpnąłeś/łaś wiedzę o 30 likwidowanych szkołach w ramach reformy wprowadzonej przez PiS (Prawo i Sprawiedliwość).

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W szkołach nie powinno się palić papierosów

   Ela (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Takie jest prawo. Problemem jest brak egzekwowania tego prawa. Wyniesione z PRL nawyki wielu osób powodują, że macha się ręką na łamanie prawa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   alicja z czarów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

   PO ze ZDANOWSKĄ lekką reką przez lata likwidowali szkoły a teraz nauka do wieczora i płacz że brak etatów dla nauczycieli


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie pierdziel

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   To pisowska reforma i pis za to odpowiada

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo