Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 172 w Łodzi pomagają...

  Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 172 w Łodzi pomagają dzieciom z Afryki

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Jędrzejczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 172 w Łodzi pomagają dzieciom z Afryki
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©SP nr 172 w Łodzi

  Uczniowie SP nr 172 im. prof. Banacha w Łodzi chcą pomóc swoim rówieśnikom z Angoli. Wiele krajów Afryki cierpi dziś z powodu suszy. To z kolei powoduje, że ciągle brakuje żywności.
  Dzieci umierają z głodu i szerzących się chorób jak cholera, polio, gruźlica czy odra. Dlatego szkoła postanowiła pomóc.

  - Dzieci z klas I-III wraz z rodzicami przygotowali laleczki pokazujące m.in. ich rówieśników z innych krajów świata, a starsi uczniowie na zajęciach technicznych lalki przygotowali sami. W ten sposób powstało prawie 90 fantastycznych prac, które sprzedaliśmy. Zebrane pieniądze przekażemy na szczepienia dzieci w Angoli - przyznaje Marta Łykowska, jedna z koordynatorek akcji.

  Laleczki były rozmaite, niektórzy nawet uszli znanych piłkarzy, np. Roberta Lewandowskiego. Jak przyznają pozostałe koordynatorki - Monika Rogalska i Małgorzata Kaczmarek - wszystkie lalki rozeszły się na zebraniu rodziców w mgnieniu oka. Niektóre sprzedano nawet za 100 złotych. Dzięki temu udało się zebrać ponad 2 tys. zł.

  Akcja, w której udział bierze szkoła to „Wszystkie Kolory Świata” i organizuje ją UNICEF. Ma ona charakter globalny, a polskie szkoły biorą w niej udział już czwarty raz.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo