International Small Wind Turbine Contest 2017. Sukces...

  International Small Wind Turbine Contest 2017. Sukces studentów Politechniki Łódzkiej

  KB

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  International Small Wind Turbine Contest 2017. Sukces studentów Politechniki Łódzkiej
  1/4
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe

  Studenci z Politechniki Łódzkiej wygrali międzynarodowy konkurs na projekt i budowę turbiny wiatrowej
  Studenci z łódzkiej uczelni technicznej powtórzyli ubiegłoroczny sukces w Zawodach International Small Wind Turbine Contest 2017 organizowanych przez NHL University of Technology w Leeuwarden, w których biorą udział drużyny z wiodących europejskich ośrodków badawczych. GUST (Generative Urban Small Turbine) to projekt realizowany przez studentów i doktorantów z Wydziału Mechanicznego, Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Organizacji i Zarządzania oraz IFE. Zespół składa się z 18 członków oraz 4 opiekunów merytorycznych.

  - Udział w konkursie daje szerokie możliwości zdobycia doświadczeń z zakresu konstrukcji małych turbin wiatrowych i poznania różnych koncepcji projektowych prezentowanych przez naszych kolegów z europejskich uczelni technicznych, m.in. z Danii, Holandii a także Egiptu. Jest to także szansa rozwoju współpracy naukowo-badawczej z czołowymi europejskimi ośrodkami naukowymi – mówią studenci Politechniki Łódzkiej.

  Zadaniem drużyn było zaprojektowanie przydomowej turbiny wiatrowej i przygotowanie dokumentacji. Kolejnymi etapami były budowa, przygotowanie raportu technicznego. Następnie turbina została poddana serii testów w tunelu aerodynamicznym holenderskiego Uniwersytetu w Delft. Na koniec urządzenie zostało zaprezentowane.

  - Wszystkie elementy podlegały ocenie międzynarodowego jury, złożonego z przedstawicieli świata nauki i przemysłu– podkreślają studenci z zespołu GUST.

  Projekt łódzkiej mikroturbiny wiatrowej zakłada wykorzystanie energii wiatru na obszarze zurbanizowanym. To główne założenie wpisuje się w kontekst rosnącego zapotrzebowania na odnawialne źródła energii.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaki jest koszt produkcji?

   Trollo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Jaki jest koszt konserwacji? Jak wpływa na ogólną sieć? ile będą kosztowały kompensatory i sterowniki do głównych sieci przesyłowych żeby odebrać od turbinek prąd?? No chyba że to będzie typowo...rozwiń całość

   Jaki jest koszt konserwacji? Jak wpływa na ogólną sieć? ile będą kosztowały kompensatory i sterowniki do głównych sieci przesyłowych żeby odebrać od turbinek prąd?? No chyba że to będzie typowo przydomowe bez połączenia z siecią krajową.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo