Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal zawodów mundurowych w Łodzi. Pracę oferowało 13 formacji. jaki oferowały zarobki? Zobaczcie zdjęcia

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Festiwal Zawodów Mundurowych. Młodzi ludzie przymierzali strażacki strój bojowy i zakładali aparat powietrzny i przez niego oddychali.
Festiwal Zawodów Mundurowych. Młodzi ludzie przymierzali strażacki strój bojowy i zakładali aparat powietrzny i przez niego oddychali. Krzysztof Szymczak
W piątek 12 maja na dworcu Fabrycznym w Łodzi odbył się festiwal zawodów mundurowych, podczas którego 13 formacji mundurowych przedstawiło swoją ofertę pracy. Organizatorem festiwalu był Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi.

Festiwal zawodów mundurowych w Łodzi. Pracę oferowało 13 formacji

Impreza miała zachęcać do wstępowania w szeregi służb mundurowych i była skierowana przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, którzy lada dzień będą podejmować decyzje o wyborze ścieżki zawodowej, ale i do wszystkich tych, którzy szukają pracy albo chcą ją zmienić. Zainteresowani mogli wybierać oferty 13 instytucji reprezentujących różne formacje mundurowe.

- Stawiamy na szkolenia funkcjonariuszy, dokształcanie zawodowe, mają więc możliwość rozwoju zawodowego. Na starcie wynagrodzenie ze stopniem szeregowego wynosi około 4,5 tysiąca złotych na rękę, do tego dochodzą takie profity jak dodatki za dojazdy do pracy, "trzynastka","mundurówka". Zbiera się to na czternaście pensji w roku - mówi major Piotr Sokołowski z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi, w którym jest do wzięcia 160 etatów.

Służba Ochrony Kolei zaprezentowała sprzęt i wyposażenie funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei, a młodzi ludzie przymierzali m.in. kamizelkę przeciwuderzeniową i hełm, których używa się do zabezpieczenia przejazdów kibiców drużyn piłkarskich na dworcach i stacjach kolejowych. W Służbie Ochrony Kolei zatrudniony do 26 roku życia po ukończeniu półrocznego kursu może liczyć na około 4,5 tysiaca złotych netto.

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi właśnie szuka pracowników, rekrutacja trwa do 26 maja. Służba ma do obsadzenia 26 stanowisk w służbie celno-skarbowej. Uposażenie poczatkującego funkcjonariusza wynosi około 4 900 złotych brutto, ale nie jest pomniejszane o składki na ubezpieczenie społeczne. Gdy funkcjonariusz kończy pomyślnie służbę przygotowawczą i zaczyna służbę stałą, dostaje nie tylko wyższy stopień służbowy, ale i wyższe uposażenie.

Kobiety mają duże szanse na pracę i dobre zarobki w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. Formację wyróżnia bowiem odsetek zatrudnionych pań, których ta formacja zatrudnia najwięcej spośród wszystkich służb. Wynosi on 30 procent, a na lotniskach nawet 50 procent. Ponadto formacja potrzebuje logistyków, techników kryminalistyki, księgowych.

- Na początek funkcjonariusz otrzymuje 4 100 złotych na rękę. Po trwającym siedem miesięcy szkoleniu i praktyce, zaczyna pracować w docelowej jednostce, wtedy dostaje wynagrodzenie w wysokości 5 100 złotych. Za pracę jednostce położonej w Warszawie przysługuje dodatek stołeczny w wysokości 500 złotych netto. Funkcjonariusze kontroli ruchu granicznego w portach lotniczych dostają dodatek graniczny w wysokości 400 złotych netto - mówi chorąży sztabowy Dariusz Borkowski.

Zobaczcie galerię zdjęć z wydarzenia

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Festiwal zawodów mundurowych w Łodzi. Pracę oferowało 13 formacji. jaki oferowały zarobki? Zobaczcie zdjęcia - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki