Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firmy osuszające z całej Polski zjadą do Łodzi na pierwszy kongres tej branży

Wojciech Dłubakowski
Wojciech Dłubakowski
Perspektywy branży zajmującej się osuszaniem są dobre, a popyt na jej usługi będzie rósł za sprawą... najnowszego, nastawionego na energooszczędność budownictwa
Perspektywy branży zajmującej się osuszaniem są dobre, a popyt na jej usługi będzie rósł za sprawą... najnowszego, nastawionego na energooszczędność budownictwa PSTOiPKB
Przedstawicie 50 firm osuszających z całej Polski przyjadą do Łodzi na pierwszy kongres tej branży, by rozmawiać o wyzwaniach i perspektywach związanych z osuszaniem budynków. O aspektach prawnych i najnowszych rozwiązaniach technologicznych będą mówić pracownicy naukowi z Uniwersytetu Łódzkiego, a także praktycy i przedstawiciele najważniejszych światowych firm oferujących urządzenia osuszające i systemy, które sterują procesem osuszania.

I Polska Konferencja Firm Osuszających odbędzie się w czwartek, 14 marca, w M-Hotelu przy ulicy Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 111.

- Najważniejszym wyzwaniem, przed którym staje nasza branża, jest szybka cyfryzacja procesu osuszania i zdalne zarządzanie pracą urządzeń usuwających wilgoć. Postęp technologiczny jest tu imponujący, a za chwilę wejdzie tu sztuczna inteligencja – mówi Waldemar Tokarski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków z siedzibą w Łodzi.

Prezes Tokarski podkreśla, że perspektywy branży są dobre, a popyt na jej usługi będzie rósł, a to za sprawą... najnowszego, nastawionego na energooszczędność budownictwa.

- Takie budynki są bardziej narażone na działanie wilgoci. Z jednej strony są znacznie bardziej szczelne, co w razie awarii utrudnia naturalne usuwanie wody. Z drugiej strony, w nowych, eleganckich aranżacjach wnętrz sieć wodno-kanalizacyjna jest ukryta i - jeśli dojdzie do jakiegoś wycieku - trudniej go zlokalizować – tłumaczy Waldemar Tokarski. - W takiej sytuacji bardzo często trzeba zastosować wysokospecjalistyczne urządzenia, np. geofony i skomplikowane procesy m.in. próby fluorescencyjne.

Dlatego podczas konferencji odbędzie się prezentacja najnowocześniejszych systemów monitorowania procesów osuszania budynków po zalaniu, pokazane zostaną systemy zdalnego sterowania procesami osuszania. Przewidziano pokazy mierników, przyrządów, systemów oraz urządzeń stosowanych w osuszaniu przy likwidacji szkód wodnych.

Organizatorzy przewidzieli też panele dotyczące aspektów prawnych związanych z odszkodowaniami za zalania. W dyskusjach dotyczących aktualnych przepisów dotyczących osuszania i restytucji budynków udział wezmą przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, likwidatorzy szkód, zarządcy nieruchomości, przedstawiciele deweloperów i pracownicy naukowi Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

W branży osuszającej działa obecnie w Polsce około 100 firm, jedna trzecia z nich zrzeszona jest w Polskim Stowarzyszeniu Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków z siedzibą w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki