Futbol amerykański: Wilki Łódzkie - Seahawks Sopot 12:42 [ZDJĘCIA]

mek
Grzegorz Gałasiński
Łódzkim Wilkom po raz kolejny nie udało się pokonać drużyny Seahawks Sopot. W sobotnim meczu łodzianie musieli ulec przytłaczającej sile ofensywy z wybrzeża.

Jeszcze przed spotkaniem, wiadomo było że nie nie będzie to łatwy pojedynek dla Wilków. Od pierwszej kolejki, Seahawks całkowicie zdominowali rozgrywki PLFA I, nie ponosząc ani jednej porażki. Łodzianie mieli już okazję przekonać się o sile futbolistów z wybrzeża, gdy w kwietniu przegrali wysoko w Sopocie.

Również podczas sobotniego meczu, drużyna z Sopotu szybko przejęła kontrolę na boisku. Dwie pierwsze kwarty przebiegły praktycznie pod dyktando Seahawks. Dobrze sprawowali się zawodnicy linii ofensywnej, którzy umożliwili rozgrywającemu Jastrzębi - Luke'owi Zetazate wykonywać skuteczne podania do Michała Jarockiego. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 36:6 dla Seahawks. W tej części spotkania, punkty dla Wilków zdobył Remigiusz Szmiel. Było to ukoronowanie 58-jardowej akcji po podaniu Damiana Waszczyka.

W drugiej połowie meczu, ofensywa Seahawks nieco odpuściła, jednak łodzianom nadal trudno było konstruować skuteczne akcje w ataku. Zapunktować udało się za to... obrońcy. W IV kwarcie, rozgrywaną przez Sokoły piłkę przechwycił Łukasz Sitkiewicz, który zdobył przyłożenie.

- Na tym etapie działania drużyny nie jesteśmy jeszcze w stanie powalczyć z zagranicznymi zawodnikami. Seahawks okazali się lepiej przygotowani pod każdym względem. Ich zagraniczni gracze napsuli nam sporo krwi, ale i polscy futboliści nie pozostają za nimi za bardzo w tyle. Nie myślimy o play-off, skupiamy się na każdym kolejnym meczu. W poniedziałek rozpoczynamy przygotowania do meczu z Angels - powiedział po meczu Jarosław Kalita, linebacker Łódzkich Wilków.

Następny mecz Wilków obejrzeć będziemy mogli 14 czerwca w Pabianicach. Zmierzą się tam z drużyną Angels Toruń.

Wilki Łódzkie - Seahawks Sopot 12:42 (0:21, 6:14, 0:7, 6:0)

Stadion MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Mecz obejrzało 300 widzów.

MVP meczu: Przemysław Portalski (skrzydłowy i kopacz Seahawks Sopot).