GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:2 [ZDJĘCIA, WYNIK] Tyszanie blisko obrony tytułu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
GKS Tychy prowadzi w finale PHL z Comarch Cracovią
GKS Tychy prowadzi w finale PHL z Comarch Cracovią Lucyna Nenow / Polska Press
GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:2 ZDJĘCIA, WYNIK W piątym meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Comarch Cracovię 4:2. W rywalizacji play off tyszanie prowadzą 3:2 i już tylko jednej wygranej brakuje im do obrony tytułu, Kolejne spotkanie o złoto odbędzie się w sobotę o godz. 20.30 w Krakowie. Zobacz zdjęcia z meczu GKS Tychy - Comarch Cracovia.

Piąty mecz o złoto był bardzo zacięty. O zwycięstwie tyszan przesądziła trzecia bramka zdobyta w końcówce spotkania przez Mateusza Gościńskiego, bo niemal przez całą trzecią tercję zanosiło się na Stadionie Zimowym na dogrywkę. GKS jest o krok od obrony tytułu mistrzowskiego.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli krakowianie, którzy objęli prowadzenie w I tercjo po strzale Jaakko Turtiainena, Fin dobił z powietrza krążek po strzale Pawła Zygmunta. Tyszanie w premierowej odsłonie grali słabo, ale w przerwie trener Andriej Gusow zmobilizował swoich zawodników i w II tercji zobaczyliśmy inny zespół GKS. Do wyrównania doprowadził Tomas Sykora, a później Radosław Galant skorzystał z fatalnego wyprowadzenia krążka przez Maciej Kruczka i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Obydwa zespoły popełniły w tej tercji sporo indywidualnych błędów wynikających ze zmęczenia tą rywalizacją. Wydawało się, że GKS ma mecz pod kontrolą, ale gdy na ławkę kar powędrował Gleb Klimienko przewagę liczebną wykorzystał Kruczek, któremu krążek wyłożył Damian Kapica.

Decydujący dla losów rywalizacji okazał się gol Gościńskiego, ale ogromny udział w tym trafieniu miał Andrij Michnow. Trener Cracovii Rudolf Rohaczek natychmiast wziął czas, ale nie na wiele się to zdało, Zamiast wyrównania mieliśmy czwartą bramkę dla GKS autorstwa Klimienki. Wycofanie bramkarza przez "Pasy" też nie dało efektu i teraz to wzmocniony na play off zespół z Krakowa stoi pod ścianą, a tyszanie po raz pierwszy w historii mogą wygrać finałową rywalizację o złoto z Cracovią.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Bramki
0:1 Jaakko Turtiainen (18), 1:1 Tomas Sykora (22), 2:1 Radosław Galant (28), 2:2 Maciej Kruczek (36), 3:2 Mateusz Gościński (57). 4:2 Gleb Klimienko (59)

Kary Tychy - 2 min, Cracovia - 6 min.

Widzów 2.700

W play off 3:2 dla tyszan (gra się do czterech zwycięstw). Kolejny mecz w sobotę w Krakowie

Tychy Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Klimenko, Komorski, Yafimenka; Górny, Bryk, Gościński, Rzeszutko, Mikhnov; Kolarz, Bizacki, Sykora, Cichy, Szczechura; Kogut, Yeronau, Jeziorski, Galant, Witecki.

Cracovia Kopriva, (Kowalówka); Kruczek, Charnaok, Turtiainen, Kalinowski, Kapica; Jachym, Jezek, Svec, Domogała, Trvdon; Rompkowski, Noworyta, Csamango, Vachovec, Bepierszcz; Gajor, Drzewiecki, Kamiński, Zygmunt, Bryniczka.