Grot TomiQ Pabianice liderem tabeli. Wygrana ŁKS. Wisła Kraków odczarowała halę Księżaka Łowicz

Koszykarki Grot TomiQ Pabianice są niepokonanymi liderkami tabeli grupy B pierwszej ligi. Pierwsza od prawej w górnym rzędzie trener Sylwia Wlaźlak fot. ptk.pabianice.com.pl/
Koszykówka. Wisła Kraków przypomniała sobie czasy, kiedy zdobywała mistrzostwo Polski i wygrała pierwszy w tym sezonie wyjazdowy mecz. Na nieszczęście metamorfoza Wawelskich Smoków przypadła na mecz w Łowiczu z niepokonanym dotąd u siebie Księżakiem.

Popisowy mecz Macieja Kucharka

Cztery wygrane i zero porażek – taki był domowy bilans Księżaka, zero wygranych, cztery porażki – taki był rekord Wisły. I może ta statystyka uśpiła koszykarzy z Łowicza.
Nie pomógł bardzo dobry występ Macieja Kucharska, który zdobył 27 punktów. Trafił 4 razy na 6 prób za dwa i 4 razy na 6 za trzy! Do tego dołożył 7 celnych wolnych na 9. Dobre statystyki miał jeszcze Mikołaj Stopierzyński.
Łowiczanie przegrali pierwszą kwartę 19:28 i później musieli gonić rywali. Udało się to pod koniec trzeciej kwarty, a celnej trójce Macieja Kucharka Księżak wyszedł na prowadzenie 71:70. Zbyt szybko gospodarze uwierzyli, że chwycili Wawelskiego Smoka za gardło. W ciągu dwóch minut na przełomie trzeciej i czwartej kwarty zdobyli 2 punkty, a stracili 14. Taki prezent wykorzystali krakowianie. Choć Księżak doszedł rywali na 4 punkty (83:87), to jednak goście nie wypuścili wygranej z rąk.

ŁKS wygrał bez Bartłomieja Bartoszewicza

Do końca o zwycięstwo grali koszykarze ŁKS. Pozbawieni swego asa atutowego, czyli Bartłomieja Bartoszewicza jeszcze na 3 minuty 17 sekund przegrywali z AZS Warszawa 64:69. Ciężar gry wziął wtedy na siebie Jacek Gwardecki. Wykorzystał cztery wolne, trafił spod kosza i jeszcze trójkę. Punkt dołożył Arkadiusz Świt i ŁKS prowadził 74:72. Goście ratowali się faulami. Zatrzymali nieprzepisowo bohatera i to był błąd. Ostatnie dwa punkty z rzutów wolnych zdobył Jacek Gwardecki i ŁKS wygrał mecz.
KS Kutno przegrał z Żubrami w Białymstoku. Aż 28 punktów zdobył Mateusz Ćwirko-Godycki – rzucał 21 razy z gry i trafił 12 dwójek i jedną trójkę.

Pokonały Lidera są liderkami

W pierwszej lidze pań pewną wygraną nad Liderem Pruszków odniosła drużyna Grot TomiQ Pabianice. Robi wrażenie dorobek Natalii Danych – 25 oczek. To piąta wygrana pabianiczanek, które są liderem tabeli!

Pierwsza liga mężczyzn
Księżak Łowicz – Wisła Kraków 94:107 (19:28, 25:28, 29:20, 21:28)

Księżak Łowicz: Maciej Kucharek 27, Mikołaj Stopierzyński 22, Wojciech Jakubiak 12, Arkadiusz Kobus 8, Łukasz Bodych 7, Maciej Leszczyński 7, Mikołaj Grod 5, Mateusz Fatz 4, Michał Świderski 2. Trener: Michał Spychała.
Druga liga mężczyzn
ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata – KK AZS UW Warszawa 76:72 (22:19, 22:14, 15:23, 17:16)

ŁKS AZS UŁ: Jacek Gwardecki 21, Mikołaj Krakowiak 12, Arkadiusz Świt 11, Bartłomiej Dróżdż 10, Hubert Lewandowski 8, Jakub Borowski 5, Kacper Dominiak 5, Michał Mycko 2, Piotr Keller 2. Trener: Piotr Zych.
Żubry Białystok – KS Kutno 89:76 (17:10, 24:22, 27:20, 21:24)
KS Kutno: Mateusz Ćwirko-Godycki 28, Mateusz Krawiec 20, Jakub Łukasiewicz 9, Michał Popławski 9, Maciej Poznański 4, Krystian Ślebocki 2, Emil Janczura 2, Artur Lewandowski 2, Arkadiusz Stachera 0. Trener: Tomasz Skowron.
Profi Sunbud PKK 99 Pabianice – MKS Ochota Warszawa 58:86 (16:17, 16:24, 14:17, 12:28)
PKK Pabianice: Michał Wasilewski 10, Krystian Mik 9, Aleksander Fabiszewski 9, Patryk Zawadzki 9, Jan Sobolewski 7, Przemysław Grabowski 5, Filip Sauter 3, Adam Jurga 3, Marcel Karpiak 1, Robert Rejniak 1, Artur Szczerkowski 1, Tobiasz Wnuk 0. Trener: Arkadiusz Gralewski.
Pierwsza liga kobiet
UKS Basket Aleksandrów – AZS Uniwersytet Gdański 42:71 (10:16, 6:18, 8:11, 18:26)

UKS Basket: Nadia Makowska 10, Alicja Jarząb 8, Klaudia Dudek 6, Emilia Bołbot 6, Karolina Dżochowska 4, Pola Kaźmierczak 3, Oliwia Trzymkowska 3, Natalia Donica 2, Aleksandra Rok 0, Patrycja Sadlik 0, Kamila Nawrocka 0, Kinga Stasinowska 0. Trener: Dariusz Raczyński.
Grot TomiQ Pabianice – Lider Swarzędz 79:66 (21:16, 23:21, 19:16, 16:13)
Grot TomiQ: Natalia Danych 25, Magdalena Grzelak 16, Ewelina Gala 13, Aleksandra Lorenz 11, Aleksandra Dziwińska 8, Martyna Boniecka 6, Patrycja Kirsz 0. Trener: Sylwia Wlaźlak.
AZS Umed Widzew zagra z MOSiR Bochnia dopiero 12 listopada.