Hokeiści TME ŁKH zdetronizowali lidera. Mecze można obejrzeć „live” na klubowym facebooku

Można się było spodziewać, że hokeiści TME ŁKH przywiozą trzy punkty wyjazdu na południe Polski. I rzeczywiście – choć przegrali z niżej notowanym Podhalem, to w niedzielę pokonali dotychczasowego lidera Niedźwiadki Sanok - informuje red. Wojciech Filipiak.

Wygrana w Sanoku

„Szarotkom” TME ŁKH uległ 3:6 (0:2, 1:3, 2:1). Dopiero w trzeciej tercji udało się poprawić wynik, ale to gospodarze mieli ostatnie słowo, strzelając przy stanie 3:5 gola do pustej bramki w ostatnich sekundach gry. Bramki dla ŁKH zdobyli Ilia Trofimow (2) i grający trener Jurij Ziankow.
Inaczej było w Sanoku. Po golach Trofimowa i Alaksieja Moskaliowa ŁKH prowadził 2:1, w drugiej tercji po strzale Franciszka Polaka było 3:2, ale gospodarze wyrównywali. Przesądził gol Andrieja Popowa w 46 minucie, który dał gościom wygraną 4:3 (2:1, 1:2, 1:0). Niedźwiadki przegrały także z Zagłębiem Sosnowiec 3:7 i oddały prowadzenie w tabeli Polonii Bytom, która pewnie pokonała SMS Toruń 7:1 i Sokoły Toruń 10:1.

Polonia jest o krok od tytułu mistrza MHL i zapewne w przyszłym sezonie znów zagra w PHL, czyli w ekstraklasie. Kończy się budowa nowej hali lodowej w Bytomiu, przez cały sezon zespół gra więc wyłącznie na wyjazdach.

Wyniki i tabela

Pozostałe wyniki weekendu: MOSM Tychy – Cracovia 6:8, Tychy – Unia 5:2, Unia – Naprzód 2:4, Naprzód – Cracovia 6:5 po karnych, Opole HK – SMS Toruń 9:3, Opole – Sokoły 4:2.

Tabela po 18 meczach: 1. Polonia – 45 punktów, 2. Niedźwiadki i Opole - po 40, 4.Zagłębie – 39, 5.Cracovia – 36, 6, TME ŁKH – 23 (trzy mecze mniej), 7.Podhale – 21, 8. Unia i SMS – po 18, 10.Naprzód – 13, 11. Sokoły – 10, 12.Tychy – 9.
Jeszcze przed przerwą świąteczną łódzka drużyna rozegra w Łodzi trzy zaległe spotkania: 18 bm. z Cracovią (godz. 18.30), 19 z Unią (17) i 20 z Sokołami (17). Będzie je można obejrzeć „live” na klubowym facebooku.