II liga. PGE GKS Bełchatów lepszy od ROW Rybnik

Dariusz Śmigielski
Piłkarze PGE GKS Bełchatów pokonali ROW 1964 Rybnik w meczu dwunastej kolejki II ligi. Dzięki temu udało się przerwać serię dwóch meczów bez zwycięstwa.

Początek meczu był mocno nerwowy, ale nie można się temu dziwić, bo przecież obie drużyny są w strefie spadkowej, a przegrany z tego meczu mógł się spodziewać ostatniego miejsca w tabeli. Obie ostatnio też głównie zawodziły - w Rybniku już zmieniono trenera, a w Bełchatowie na razie to tylko groziło.

Im dłużej trwała jednak pierwsza połowa, tym bardziej zarysowywała się przewaga bełchatowian, którzy stwarzali lepsze okazje, by wyjść na prowadzenie. W 25. minucie minimalnie pomylił się Dawid Dzięgielewski, który uderzył bardzo mocno, ale chybił. Aktywny w akcjach ofensywnych był Bartłomiej Bartosiak, który dostał szansę gry od pierwszej minuty.

Wreszcie w 36. minucie bełchatowianie wyszli na prowadzenie. Bartosiak ładnie zagrał do Mateusza Szymorka, ten zagrywał do Dzięgielewskiego, ale obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. Z narożnika dośrodkował Patryk Rachwał, a Adrian Klepczyński strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

Dwie minuty powinno być 2:0, ale kapitalną okazję bramkową zmarnował Bartosiak. Dzięgielewski zagrywał w pole karne, a Bartosiak z bliska przestrzelił. Szkoda, bo gdyby pomocnik PGE GKS trafił do bramki to bełchatowianom do końca meczu grałoby się spokojniej. A tak nadal musieli bardzo uważać, by nie stracić wyrównującej bramki. Po godzinie gry nadal było 1:0, a rybniczanie zawdzięczają to swojemu bramkarzowi Danielowi Kajzerowi, który w dobrym stylu obronił groźny strzał Dawida Flaszki.

W ostatnim kwadransie mocniej zaatakowali goście. Doskonałą okazję miał Kamil Spratek, który jednak nie trafił w piłkę. Więcej poważniejszych sytuacji jednak nie mieli i bełchatowianie mogą cieszyć się z wywalczenia trzech punktów.

PGE GKS Bełchatów - ROW 1964 Rybnik 1:0 (1:0)