III liga: Lechia Tomaszów - Widzew II Łódź 2:1 [ZDJĘCIA]

ab, dp
Mecz Lechia Tomaszów Mazowiecki - Widzew II Łódź
Mecz Lechia Tomaszów Mazowiecki - Widzew II Łódź Dariusz Śmigielski
W meczu 23. kolejki piłkarskiej III ligi łódzko-mazowieckiej Lechia Tomaszów Maz. pokonała na swoim boisku rezerwy Widzewa 2:1. Choć to widzewiacy prowadzili po pierwszej połowie, Lechia zdołała w drugiej części gry doprowadzić do remisu, a później strzelić zwycięską bramkę.

Goście objęli prowadzenie w 22 minucie, po strzale Marcina Kozłowskiego. W 65 minucie wyrównał Łukasz Pierzyński - był to pierwszy gol tego zawodnika w III lidze. Pierzyński zimą przyszedł do Lechii z KS Paradyż. Wynik meczu ustalił, w 74 minucie, Marcin Mirecki wykorzystując rzut karny. Minutę wcześniej czerwoną kartką został ukarany Łukasz Bogusławski z Widzewa.

Lechia Tomaszów Mazowiecki- Widzew II Łódź 2:1 (0:1)

Gole: Łukasz Pierzyński 64', Marcin Mirecki 73' (k) - Marcin Kozłowski 22'

Lechia: Artur Holewiński - Mateusz Matysiak, Kamil Cyran, Łukasz Pierzyński, Mateusz Milczarek (86' Andrzej Dolot) - Klaudiusz Król, Wiktor Żytek (67' Daniel Potakowski), Kamil Szymczak (90' Nikola Todorović), Łukasz Chojecki - Marcin Mirecki, Kacper Rakowski.

Widzew II: Mateusz Wlazłowski - Marcin Kozłowski, Arkadiusz Kasperkiewicz, Marek Wasiluk, Łukasz Bogusławski - Aleksejs Visnjakovs, Princewill Okachi (46' Damian Marcioch), Cezary Pankowski, Jakub Czapliński (57' Mikael Idzikowski) - Damian Warchoł (84' Krystian Kolasa), Bartosz Narożnik (40' Bartłomiej Grube).

W najbliższą sobotę (22 marca) Lechię czeka wyjazdowe spotkanie z silną Bronią Radom, która także wygrała wiosną dwa mecze. Widzew II gra na wyjeździe z Żyrardowianką.

Czytaj wywiad z trenerem Lechii Tomaszów: Aleksandar Majić: Nie ma presji zarządu na awans do II ligi