Jagiellonia - Widzew 2:1. Widzewski rajd z nieba do piekła. Czarne chmury nad trenerem

Gol Ernesta Terpiłowskiego nie wystarczył
Piłkarze Widzewa przegrali w Białymstoku z Jagiellonią, choć jako pierwsi objęli prowadzenie. A przecież już w sobotę wielkie derby: Widzew - ŁKS.

Zaczęło się bardzo obiecująco, bo w 36 minucie po dobrej asyście Bartłomieja Pawłowskiego potężną bombą popisał się Ernest Terpiłowski. Jeszcze do przerwy widzewiacy mogli podwyższyć prowadzenie.
W końcówce meczu łodzianie stracili dwie bramki - najpierw Henricha Ravasa w 79 minucie z karnego pokonał piłkarz dwóch narodowości (Kongo i Francja) Afimico Pululu. Gospodarze wykonywali rzut wolny z wysokości 16. metra. Strzał Jose Naranjo zostal zablokowany przez mur widzewiaków, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z nich i podyktował rzut karny. Decydujący cios Jagiellonia zadała w 86 minucie - pięknym strzałem do łódzkiej bramki trafił Bartłomiej Wdowik.

Coraz bardziej aktualne stają się doniesienia różnych mediów. Przegląd Sportowy pisał przed meczem: Widzew nie ma za sobą najlepszego okresu. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu RTS wygrał tylko dwa mecze — po 1:0 ze Śląskiem Wrocław oraz Miedzią Legnica. Nową kampanię otworzył zwycięstwem nad Puszczą Niepołomice (3:2), które zostało odniesione nie bez problemów, ale w drugiej kolejce zasłużenie musiał uznać wyższość Pogoni Szczecin (1:2). Nerwowo zrobiło się w gabinetach przy Piłsudskiego, gdzie klubowe władze rozpoczęły rozglądać się za nowym szkoleniowcem. Nie oznacza to jednak, że losy Niedźwiedzia są już przesądzone.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:1 (0:1)
0:1 Ernest Terpiłowski (36), 1:1 Afimico Pululu (79, karny), 2:1 Bartłomiej Wdowik (86).
żółte kartki: Olszewski - Terpiłowski, Sánchez, Luís Silva, sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń), widzów: 11 547.
Jagiellonia: Zlatan Alomerović - Paweł Olszewski (82, Dušan Stojinović), Miłosz Matysik, Adrián Diéguez, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (71, Jakub Lewicki), Taras Romanczuk (71, Michal Sáček), Nené, Jarosław Kubicki (61, Afimico Pululu), Wojciech Łaski (62, José Naranjo) - Jesús Imaz. Trener: Adrian Siemieniec.
Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Luís Silva, Fábio Nunes - Ernest Terpiłowski (68, Paweł Zieliński), Marek Hanousek, Filip Przybułek (68, Antoni Klimek), Fran Álvarez (61, Dominik Kun), Bartłomiej Pawłowski (87, Andrejs Cigaņiks) - Jordi Sánchez (61, Imad Rondić). Trener: Janusz Niedźwiedź.