Karate. Olimp Łódź najlepszym klubem mistrzostw Polski seniorów

Kolejny bardzo ważny sukces zawodników Olimpu Łódź, którzy zdobywając 4 tytuły mistrzowskie, 1 srebrny medal i 6 brązowych uplasowali się na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski seniorów które odbyły się w Kleszczewie pod Poznaniem - informuje trener Olimpu Maciej Gawłowski.

Relacjonuje Maciej Gawłowski: - Warto zauważyć, że jest to już trzecie zwycięstwo z rzędu zawodników Olimpu Łódź w klasyfikacji generalnej Mistrzostwach Polski.
Cieszymy się bardzo, choć o ten sukces przyszło nam walczyć do samego końca Mistrzostw. O zwycięstwie decydowała ostatnia finałowa walka w kumite drużynowym mężczyzn w którym spotkaliśmy się z Pleszewskim Klubem Karate.

W walkach drużynowych zawodnicy walczą pięciu na pięciu. Trenerzy ustalają kolejność swojej drużyny i odbywa się pięć walk, chyba że któraś z drużyn wcześniej wygra trzy pojedynki. Pierwszą walkę wygrał Łukasz Bankowski, potem po emocjonującej walce Krzysztof Szewczyk przegrał pojedynek z aktualnym Mistrzem Polski – 84 kg, w trzeciej walce było bardzo dużo emocji ponieważ nasz zawodnik aktualny Wicemistrz Polski – 60 kg Kamil Milski spotkał się z zawodnikiem o wiele wyższym i cięższym z wagi plus 84 kg . Świetna walka Kamila i na koncie Olimpu drugie zwycięstwo. W czwartej walce Hubert Jarocki spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski + 84kg. Wcześniej w walkach indywidualnych Hubert minimalnie przegrał tym razem udanie się zrewanżował i zwycięstwo Olimpu w kumite drużynowym mężczyzn a tym samym w klasyfikacji generalnej stało się faktem.

Mistrzostwo Polski w kumite drużynowym wywalczyli: Krzysztof Szewczyk, Łukasz Bankowski, Kamil Milski, Dominik Dziuda, Hubert Jarocki, Bartosz Kędzierski i Jarosław Kozioł.
Następny tytuł Mistrzowski to złoto Kseniyi Dronchanki która wywalczyła złoto w kategorii – 55 kg. Kseniya jak zwykle walczyła świetnie i pewnie wygrała swoje walki nie tracąc żadnego punktu.
Złoto i tytuł Mistrza Polski wywalczył również Dominik Dziuda w kategorii – 67 kg. Kolejny bardzo dobry występ Dominika, nie było łatwo, trudne losowanie, mocni rywale ale finalnie Dominik Dziuda obronił tytuł z 2023 roku i został Mistrzem Polski na rok 2024.
Ostatni złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczył Łukasz Bankowski w kategorii – 75 kg. Bardzo dobry występ naszego młodego zawodnika, wygrał wszystkie walki indywidualnie i drużynowe. Brawa dla Łukasza to bardzo ważny wynik w jego sportowej karierze.