Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna edycja konkursu o Nagrodę im. Kotarbińskiego. Chodzi o najlepszą książkę humanistyczną. Organizator podwyższył wartość nagrody

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
O kolejnej edycji Nagrody im. Profesora Tadeusza Kotarbińskiego na konferencji prasowej poinformowała Honorata Ogieniewska z Uniwersytetu Łódzkiego.
O kolejnej edycji Nagrody im. Profesora Tadeusza Kotarbińskiego na konferencji prasowej poinformowała Honorata Ogieniewska z Uniwersytetu Łódzkiego. Wiesław Pierzchała
Wkrótce zostanie rozstrzygnięta kolejna edycja konkursu o Nagrodę im. Profesora Tadeusza Kotarbińskiego organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. Do ścisłego finału dotarło pięć najlepszych – według organizatorów - książek z zakresu humanistyki wydanych w Polsce w 2022 roku. Co istotne dla autorów, w tym roku wartość nagrody wzrosła z 50 do 70 tys. zł.

Na konferencji prasowej w piątek 17 listopada w Łodzi poinformowano, że uroczysta gala wręczenia tej nagrody odbędzie się już 26 listopada w Filharmonii Łódzkiej.

Najlepsza książka - gala w filharmonii

- Planowana gala to nie tylko wyjątkowa okazja do uhonorowania najwybitniejszych twórców w dziedzinie humanistyki, ale także sposobność do zjednoczenia miłośników nauki i kultury. Kapituła Nagrody, złożona z wybitnych przedstawicieli świata humanistycznego, dokładnie przeanalizowała i oceniła pięć znakomitych prac nominowanych w dziewiątej edycji tej prestiżowej nagrody. To właśnie podczas uroczystości w filharmonii kapituła ogłosi, która z pięciu prac zostanie uznana za najlepszą książkę z zakresu humanistyki w 2022 roku – poinformowali organizatorzy.

Jakie książki w ścisłym finale?

W finale konkursu znalazły się następujące książki: „Atlas anatomiczny Georga Büchnera”, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Anna Róża Burzyńska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, „Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Jakub Gałęziowski z Uniwersytetu Warszawskiego, „Filozofia wobec Zagłady. Koncepcje teorii krytycznej, Martina Heideggera i poststrukturalizmu”, Żydowski Instytut Historyczny, Piotr Kendziorek (ŻIH), „Zmierzch liberalnego porządku międzynarodowego 2011-2021” Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR, Roman Kuźniar z Uniwersytetu Warszawskiego, oraz „Chłopstwo. Historia bez krawata”, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Mateusz Wyżga z Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki