Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Kolory Polski”. Rozpoczęła się 18. edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Rozpoczęła się 18. edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Jedna z najbardziej lubianych imprez w regionie jak zwykle zawita do wielu miejscowości.

Koncert formacji Raz Dwa Trzy - który odbył się w sobotę w Stacji Nowa Gdynia na granicy Łodzi i Zgierza - zapowiedział 18. edycję Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. To jedno z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych wydarzeń w naszym regionie.

Formuła jest prosta: muzycy i muzyka docierają do malowniczych miejsc województwa łódzkiego, a towarzyszący im melomani, oprócz wysłuchania pięknych dźwięków mają okazję do zwiedzania, spotkania, wspólnej zabawy. Artystycznym wydarzeniom towarzyszą rozmaite pokazy, akcje, wycieczki, poczęstunki. Doskonały sposób na udany dzień i powrót do domów w dobrych humorach.

W tym roku organizatorzy przygotowali ponad dwadzieścia koncertów. Wieczór inauguracyjny odbędzie się 1 lipca w Skierniewicach, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Wystąpią organista Krzysztof Urbaniak, Chór Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Dawida Bera i pianista Zbigniew Rymarczyk. W kolejne weekendy „Kolory” odwiedzą też m.in. Konstantynów Łódzki, Dobroń, Wartę, Inowłódz, Sieradz, Łowicz.

W programie wydarzenia znalazło się jak zawsze wiele różnorodności. Dla miłośników opery i operetki przygotowano koncert upamiętniający Bogusława Kaczyńskiego w Rogowie (2 lipca). Znajdą coś dla siebie fani jazzu, wystarczy wymienić choćby koncerty kwintetu Mateusza Smoczyńskiego w Konstantynowie Łódzkim (8 lipca) i Moniki Borzym z zespołem nad Zalewem Jeziorsko (6 sierpnia w Siedlątkowie). Połączenie muzyki z literaturą usłyszymy w premierowej propozycji Tomasza Krzyżanowskiego „Spojrzystość, czyli Leśmian na 25 głosów” z Wielkim Chórem Młodej Chorei (Wieruszów, 30 lipca), projekcie Joachima Mencla „El Greco” w Zelowie (5 sierpnia), czy programie zatytułowanym „proMODERN shakespired” w Krośniewicach (20 sierpnia). Solidną dawkę muzyki etnicznej zagwarantują Trebunie-Tutki w Inowłodzu (29 lipca), Carrantuohill z muzyką irlandzką (12 sierpnia w Sieradzu) i etno-rockowy Sokół Orkestar (Lipce Reymontowskie, 19 sierpnia). Oczywiście usatysfakcjonowani powinni być również miłośnicy muzyki klasycznej.

Na wszystkie koncerty (poza finałowym - a będzie to wieczór Adam Sztaba symfonicznie) wstęp jest wolny. Bezpłatny jest również udział w wycieczkach. Liczba miejsc na wycieczki jest ograniczona i wymaga wcześniejszej rezerwacji. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami - nic, tylko ruszać w Polskę!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki