Agresywni kierowcy atakują kontrolerów opłat parkingowych

  Agresywni kierowcy atakują kontrolerów opłat parkingowych

  Karolina Wojna

  , Matylda Witkwoska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kierowca mercedesa w Bełchatowie usłyszał zarzut narażenia parkingowego na utratę życia lub zdrowia. Parking kosztuje... 2 zł

  Kierowca mercedesa w Bełchatowie usłyszał zarzut narażenia parkingowego na utratę życia lub zdrowia. Parking kosztuje... 2 zł ©archiwum

  Próba przejechania, wyrwanie bloczka z opłatami, aparatu, uderzenie – kierowcy nie lubią płacić za parkingi, a ich agresja skupia się na parkingowych.
  Kierowca mercedesa w Bełchatowie usłyszał zarzut narażenia parkingowego na utratę życia lub zdrowia. Parking kosztuje... 2 zł

  Kierowca mercedesa w Bełchatowie usłyszał zarzut narażenia parkingowego na utratę życia lub zdrowia. Parking kosztuje... 2 zł ©archiwum

  Wulgaryzmy, groźby i awantury wszczynane przez kierowców – to codzienność pracowników Strefy Płatnego Parkowania w Piotrkowie, którym czasem tylko refleks pozwala uniknąć potrącenia.

  – Codzienna praca kontrolera wiąże się z nieustannym stresem i często z narażeniem zdrowia – przyznaje Karolina Spinek, kierownik SPP w Piotrkowie. I dodaje, że przeprosiny ze strony kierowców to jednostkowe przypadki. Pod koniec ubiegłego roku jedno z takich zdarzeń zostało zgłoszone policji. Agresorką była... kobieta.


  Kierowany przez nią samochód nie miał aktualnego dowodu opłaty. Kontroler został zaatakowany, gdy wypisywał zawiadomienie.

  – Kobieta była agresywna nie tylko słownie, popychając kontrolera, wyrwała mu z ręki bloczek z zawiadomieniami, tym samym uniemożliwiając mu wykonywanie dalszych czynności – wyjaśnia Karolina Spinek.

  Kobieta, mimo próśb kontrolera, nie zwróciła mu druku dotyczącego jej samochodu, a potem odjechała z parkingu. O zdarzeniu została powiadomiona policja.

  Czytaj:Wypadek w Bełchatowie na parkingu. Kierowca celowo potrącił parkingowego [FILM Z MONITORINGU]

  To niejedyny przypadek niechęci wobec kontrolerów. Dwa lata temu nerwy puściły też policjantowi z Oleśna, który przyjechał do Piotrkowa prywatnie. Gdy zobaczył za wycieraczką druk zawiadomienia o braku opłaty za postój, poskarżył się straży miejskiej na pracownicę strefy, bo kobieta przeszła na drugą stronę ulicy nie po wyznaczonym przejściu dla pieszych...

  Najczęściej wyzywają kontrolerów od złodziei  Agresja kierowców wobec parkingowych to problem w całym regionie. Na początku stycznia w Bełchatowie 40-latek nie chciał zapłacić 2 zł za parking przy szpitalu. Parkingowy nie chciał go wypuścić, więc kierowca w niego... wjechał. Lądującego na masce parkingowego zarejestrowała kamera. Usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednią utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi do trzech lat więzienia.

  Kilka tygodni temu jeden z kierowców chciał skrócić sobie drogę przez parking koło hali sportowej w Łodzi. Próbował sam podnieść sobie szlaban. Gdy parkingowy zainterweniował, doszło do szarpaniny.

  – Kierowca wyrwał mi z ręki telefon – opowiada Paweł Wojtak, parkingowy. – Chciałem już wzywać policję, ale dziewczyna kierowcy jakoś załagodziła sprawę. Wycofali się – dodaje.

  Jak przyznaje parkingowy, około 99 proc. kierowców jest uprzejmych. Ale zdarzają się wyzwiska – mówi.

  W strefie płatnego parkowania w Łodzi też znają problem agresywnych kierowców. Dwa lata temu krewki mężczyzna uderzył kontrolera i zabrał mu służbowy aparat fotograficzny. W sumie rocznie kontrolerzy firmy City Parking Group, która obsługuje płatną strefę parkingową w Łodzi, zgłaszają przełożonym od kilku do kilkunastu incydentów z udziałem kierowców.

  – Przypominamy kontrolerom, by w takich przypadkach nie wdawali się w dyskusję – mówi Radosław Wilkiewicz, rzecznik prasowy firmy.

  Problem był na tyle poważny, że kilka lat temu w Zarządzie Dróg i Transportu w Łodzi pojawił się pomysł, by zatrudniać więcej kobiet, które miały łagodzić agresję.

  Natomiast Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie w listopadzie ubiegłego roku przeprowadził kampanię społeczną „Kontroluj się” przeciw atakowaniu kontrolerów. Drastyczne przypadki ataku na kontrolerów pokazano w spocie reklamowym i przypomniano, że kontrolerzy tylko wykonują swoją pracę.

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak to jest

   pedalot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   z tymi pierdolonymi burasami samochodowymi. Chodniki zniszczone, trawniki porozjeżdżane.
   Potrącają pieszych na pasach.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ty pedale jesteś idealny.

   Nie jeździsz po chodniku? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Prawa jazdy nie masz bo za głupi jesteś by zdać. Ledwo cztery znaki znasz.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Używanie mózgu nie boli!

   ect... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Do obydwu "pedalot" i "Nie jeździsz po...." z poziomu waszych komentarzy wynika, że obaj jesteście "ciotami" bez mózgu, nadającymi się do utylizacji!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   swiadome wjechanie w kogos autem

   Kot789 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   swiadome wjechanie w kogos autem powinno byc traktowane jak usilowanie zabojstwa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ul.Piotrowiczowej / Jana i przedstawiciele handlowi

   Wolna amerykanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Nie płacić a trzymać po 5 samochodów .W okolicy kilka parkingów płatnych ale po co płacić jak można tarasować i niszczyć nowe chodniki i trawniki .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To wina radnych.

   kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Ze uchwalili takie wysokie opłaty


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   E...

   lizak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Na gablotę stać, ale na opłaty już nie? Sknerusy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po 2 kwietnia to samo będzie z kanarami w MPK.

   Niestety ci ludzie odczują złość Łodzian. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo