Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Nowy rozkład jazdy przynosi...

  Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Nowy rozkład jazdy przynosi utrudnienia w ruchu

  Marcin Bereszczynski

  Dziennik Łódzki

  Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Nowy rozkład jazdy przynosi utrudnienia w ruchu

  ©Krzysztof Szymczak

  Od 11 czerwca podróżnych czekają utrudniania między Łodzią Widzewem i Zgierzem, na linii Łódź - Łowicz, a także między Kutnem i Poznaniem.
  Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Nowy rozkład jazdy przynosi utrudnienia w ruchu

  ©Krzysztof Szymczak

  W niedzielę zacznie obowiązywać korekta kolejowego rozkładu jazdy. Informacje o zmianach połączeń zostały już umieszczone na peronach, dworcach i w internecie. Największe utrudnienia będą na trasie Warszawa - Poznań przez Kutno i Łowicz, a także Warszawa - Lublin. Na tych trasach spółka PKP Intercity wprowadzi tańsze bilety. Zmiany dotyczą też połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Autobusy zastępcze będą woziły pasażerów jeżdżących między Widzewem i Zgierzem i między Łowiczem i Strykowem.


  Utrudnienia na linii Łódź Widzew - Zgierz będą spowodowane modernizacją wiaduktu nad ul. Łagiewnicką w Łodzi. Prace mają trwać do 2 września i kosztować 1,2 mln zł. ŁKA uruchomi zastępczą komunikację autobusową na odcinku Łódź Arturówek - Zgierz Północ. W Zgierzu wyznaczono postoje przy stacji PKP, przy pl. Kilińskiego, przy Długiej (skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej), przy Parzęczewskiej (obok szpitala) oraz blisko przystanku Zgierz Północ.

  Zobacz też:Łódzka Kolej Aglomeracyjna przewiozła swoimi pociągami już sześć milionów pasażerów

  - W celu realizacji przewozów przy przystanku kolejowym Łódź Arturówek powstanie tymczasowa pętla autobusowa - mówi Marta Markowska, rzeczniczka ŁKA. - Według pierwotnych założeń zamknięta dla ruchu miała zostać cała linia Łódź Widzew - Zgierz. Udało się ten odcinek skrócić do fragmentu Arturówek - Zgierz. Wydłużenie komunikacji zastępczej jest spowodowane zapewnieniem dojazdu mieszkańcom osiedla przy przystanku Zgierz Północ.

  Od 19 do 23 czerwca będą remonty między Zgierzem i Łodzią Żabieńcem. Naprawa torów wymusi zmianę kursowania pociągów w tych dniach. Podobnie w przypadku napraw szyn między Łodzią Kaliską i Zgierzem, co będzie miało miejsce w dniach 11 - 13, 25 - 29 czerwca oraz 2 - 6 i 9 - 10 lipca. Część pociągów będzie miała zmienione rozkłady z powodu prac na trasie Kutno - Włocławek - Toruń, co rozpocznie się 1 sierpnia.

  Czytaj też: Pociągi ŁKA zatrzymają się w Rogowie

  Utrudnienia pojawią się na trasie z Łodzi do Warszawy z powodu prac między Grodziskiem Mazowieckim i Warszawą Włochami. Ruch będzie odbywał się po jednym torze linii podmiejskiej, co oznacza zmniejszenie prędkości pociągów. Pierwszeństwo na tym odcinku będą miały pociągi PKP Intercity. Prace mają tam trwać od 11 czerwca do 2 września.

  Od 26 czewca do 2 lipca na odcinku Styków - Głowno będą naprawiane mosty i przepusty. Z tego powodu na linii Łowicz - Stryków wprowadzona będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

  Z kolei od 17 do 20 lipca i w dniach 23 - 24 lipca będą naprawiane tory między Ozorkowem i Łęczycą. Część pociągów będzie zastąpiona autobusami zastępczymi. Prace naprawcze będą też prowadzone na trasie Łódź Kaliska - Zduńska Wola - Sieradz. Zmienią się godziny odjazdu pociągów.

  Zobacz:Sesja Rady Miejskiej w Łodzi. Pociągiem ŁKA z migawką lub biletem jednorazowym

  Najwięcej kłopotów będą mieli podróżni jeżdżący między Warszawą i Poznaniem przez Kutno i Łowicz. Modernizacja linii od Sochaczewa do Swarzędza zacznie się 11 czerwca. Najpierw remont będzie prowadzony od Wrześni do Konina. Cała linia będzie naprawiana trzy lata. Pociągi z Warszawy pojadą przez Gniezno, gdzie będą miały dodatkowy postój. Między Kutnem, Kołem a Koninem kursować będą autobusy skomunikowane z pociągami do Warszawy. Do Wrześni pojadą autobusy z Gniezna zapewniające przesiadkę w kierunku stolicy. PKP Intercity obniżą cenę biletów o ok. 10 proc. Z Warszawy do Poznania bilet ma kosztować 54,90, a nie 61 zł. Podróż będzie dłuższa o 40 - 60 minut.

  ŁKA z certyfikatami
  Łódzka Kolej Aglomeracyjna odebrała wczoraj certyfikaty świadczące o tym, że jest to przewoźnik przyjazny niepełnosprawnym. Pierwszy to certyfikat Obiekt bez Barier dla Centrum Obsługi Pasażera ŁKA na dworcu Łódź Fabryczna przyznany przez Fundację Integracja. Drugi to certyfikat Dostępność w standardzie dla taboru i drużyny konduktorskiej przyznany przez Spółdzielnię Socjalną FADO. ŁKA wdraża rozwiązania, które pozwolą dostosować stronę internetową do potrzeb niepełnosprawnych. W kasach i pociągach można skorzystać z pomocy tłumacza migowego on-line. Przewoźnik jest w trakcie oznakowania pociągów informacjami w języku Braille’a.


  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kolej na kolej

   apic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   nie prościej elkę zastąpić całkowicie autobusami ? cały lodzki tabor mpk do dyspozycji. mieszkańcy i tak szybciej na piechtę docierają do celu. 6 zł obniżki za godzinę spóźnienia ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale tłumy...

   Limo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Kiedy można szobaczyć tylu ludzi na tym dworcu?
   Rozdawali coś?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pieniądze poszły w tzw. błoto

   Darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   To tak jak po kompleksach sob - niedziel. , z dużymi aspiracjami miastowymi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Utrudnia dlatego że na silę wszystko jest pchane przez Fabryczny.

   To miasto to rak dla mieszkańców (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dajcie aktualne zdjęcie z Fabrycznego

   Trollo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

   zamiast z otwarcia! :) Man*ipula*nci

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry