Pendolino stanie na stacji Łódź Widzew

  Pendolino stanie na stacji Łódź Widzew

  Marcin Bereszczynski

  Dziennik Łódzki

  Pendolino stanie na stacji Łódź Widzew

  ©Tomasz Bołt

  10 lipca zacznie się remont Centralnej Magistrali Kolejowej. Utrudnienia w ruchu dotkną też Łódź. Objazdy pociągów spowodują, że na stacji Łódź Widzew zatrzymają się pociągi pendolino.
  Pendolino stanie na stacji Łódź Widzew

  ©Tomasz Bołt

  Od 10 lipca do 10 sierpnia zamknięta dla ruchu będzie część Centralnej Magistrali Kolejowej od stacji Opoczno Południowe przez Włoszczową do stacji Knapówka. Pociągi kursujące po CMK zmienią trasy. Wydłuży się czas przejazdu pociągów na trasie z Warszawy do Krakowa, Katowic, Wrocławia, Opola. Utrudnienia dotkną również Łódź, przez którą poprowadzona będzie część objazdów. Na stacji Łódź Widzew zatrzymają się pociągi pendolino do Wrocławia i do Warszawy.


  Remont CMK pozwoli zwiększyć prędkość pociągów na tym odcinku do 200 km/h, a w przyszłości do 230 km/h.

  Zobacz też:Pendolino będzie regularnie jeździć przez Łódź, ale nie zatrzyma się ani razu...

  - Podczas zamknięcia CMK prace będą prowadzone całodobowo, jednocześnie na dwóch torach. Wartości realizowanych inwestycji to ponad 162 mln zł. Prace rozpoczęły się w marcu. Bez zmiany czasu przejazdu pociągów wykonano już jedną czwartą prac. Ich zakończenie planowane jest do końca roku - powiedział Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych.

  Zmiana siatki połączeń kolejowych spowoduje, że pociągi pendolino relacji Warszawa - Wrocław/Jelenia Góra będą zatrzymywać się na stacji Łódź Widzew. Pendolino w stronę Wrocławia zatrzyma się w Łodzi o godz. 17.10, a do Warszawy o godz. 10.11. Czas podróży do Warszawy jest krótki i porównywalny tylko z weekendowymi pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pendolino z Łodzi Widzewa do Warszawy Zachodniej dojedzie w 58 minut, a do Warszawy Centralnej w 64 minuty. Do Wrocławia pendolino dojedzie w niespełna 3 godziny, do Wałbrzycha prawie 4 godziny, a do Jeleniej Góry w niecałe 5 godzin. Dodatkowo na tych trasach będzie większa pula tańszych biletów, które można kupować z wyprzedzeniem w ofercie SuperPromo. Bilet do Warszawy można kupić na 39 zł, czyli 11 zł drożej niż na zwykły pociąg PKP Intercity. Za bilet do wrocławia trzeba zapłacić 59 zł, czyli o 24 zł drożej. Podróż do Jeleniej Góry kosztuje 79 zł, czyli kilkanaście złotych więcej.

  Na stacji Łódź Widzew zatrzymywać się będą też pociągi ekspresowe PKP Intercity w relacji Warszawa - Wrocław, a w weekendy do Szklarskiej Poręby. Pociągi w stronę Wrocławia będą odjeżdżały o godz. 6.52, a do Warszawy o godz. 19.49.

  Czytaj też:Pendolino w Łodzi

  Gorszą wiadomością dla podróżnych będzie wydłużony czas przejazdu dla większości pociągów kursujących między Warszawą a Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Te pociągi pojadą przez Skierniewice i Częstochowę, zaś pociągi z Łodzi do Krakowa kursujące przez Częstochowę będą jechały dłużej. Czas przejazdu wydłuży się od 15 do 35 minut.

  - Czas podróży na trasie Warszawa - Kraków w zależności od pociągu wydłuży się od kilkunastu minut do ponad godziny. Natomiast czas przejazdu między stolicą a Wrocławiem i Katowicami wzrośnie o około 40 minut - mówi Mirosław Siemieniec. - Zmiany będą też w relacjach Kraków - Kielce - Olsztyn. Na odcinku Warszawa - Kielce pojadą zmienioną trasą przez Radom i Skarżysko-Kamienną. Pasażerowie będą mogli skorzystać z dwóch dodatkowych postojów na stacjach Włoszczowa i Kielce Czarnów.

  Przypomnijmy, że utrudnienia w ruchu pociągów są również na trasie Łódź Widzew - Zgierz, Łódź Kaliska - Zgierz, Warszawa - Poznań przez Łowicz i Kutno, a wkrótce utrudnienia pojawią się między Łęczycą i Ozorkowem.

  Czytaj także

   Komentarze (13)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gorzej

   pedalot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   gdy jakiś łódzki buras samochodowy wpieprzy się szrotem pod pierdolino. Będzie ubaw na całą Polskę.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ty pilnuj by ci koło w rynsztoku nie utkwiło.

   ubaw po szyję (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kiedy remont Rokicińskiej w Andrzejowie???

   kiedy remont Rokicińskiej w Andrzejowie? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   kiedy remont Rokicińskiej w Andrzejowie???


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niestety,

   mietek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   właśnie pani Zdanowska obiecała dobudować dodatkowe trybuny na stadionie ŁKS. Chociaż to głupi pomysł, to jednak w Andrzejowie jest mniej wyborców niż kiboli ŁKS-u,a pożyczek na wszystko nie...rozwiń całość

   właśnie pani Zdanowska obiecała dobudować dodatkowe trybuny na stadionie ŁKS. Chociaż to głupi pomysł, to jednak w Andrzejowie jest mniej wyborców niż kiboli ŁKS-u,a pożyczek na wszystko nie dostanie... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no właśnie kiedy?

   Malina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Mnie też nurtuje

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak prezydentem Andrzejowa zostanie Zdanowska

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie doinformowany?

   Milena (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Pani Zdanowska jest również prezydentem Andrzejowa, jakby nie patrzeć to jest Łódź - Widzew

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dzięki temu

   mietek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   łódzcy menele poczują się bardziej dowartościowani...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A Fabryczny to co, skład drewna teraz??

   cc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ANTYKOMOR

   Boss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   cholera jasna , bede czekał w kolejce aby zobaczyc te cudo

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   daleczego tylko tymczasowo?

   pasażer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 2

   A może jakieś lokalne środowiska zaczęłyby lobbować Warszawie za tym, by pendolino już zawsze jeździły przez Łódź na tych trasach?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lokalne środowiska

   he,he (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   jak dotąd zajęte są zmianami stołków w radach nadzorczych.Jest to bardziej wymierne niż jakieś tam pindolino. Wesoły Grabarczyk olewa to równiutko ciepłym moczem.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lokalne środowiska

   Arti (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

   od tego jest teraz wybrana z Łodzi Kopczyńska, Gliński, Waszczykowski, Buda i inni z pis. Niech oni się wykażą czymś dla naszego miasta a nie na krzywy ryj chcieli Fabryczny otworzyć. Póki co, to...rozwiń całość

   od tego jest teraz wybrana z Łodzi Kopczyńska, Gliński, Waszczykowski, Buda i inni z pis. Niech oni się wykażą czymś dla naszego miasta a nie na krzywy ryj chcieli Fabryczny otworzyć. Póki co, to wykazali się jedynie bezmyślną likwidacją węzłów przy budowie S14, podnoszeniem podatków i bezbarwnymi występami w komisji Amber Gold i dawaniem nieswojej kasy biznesmenowi z Torunia!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo