Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs Cuda Polski 2023. Plebiscyt National Geographic - głosowanie trwa

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
W województwie łódzkim są również Groty Nagórzyckie - sztuczne wyrobiska będące pozostałością po zlokalizowanej w południowej części Tomaszowa Mazowieckiego kopalni piasku kwarcowego. Piasek początkowo wykorzystywano w celach gospodarczych, a następnie na potrzeby huty szkła. Na groty składają się liczne wnęki, sale połączone labiryntem korytarzy.
W województwie łódzkim są również Groty Nagórzyckie - sztuczne wyrobiska będące pozostałością po zlokalizowanej w południowej części Tomaszowa Mazowieckiego kopalni piasku kwarcowego. Piasek początkowo wykorzystywano w celach gospodarczych, a następnie na potrzeby huty szkła. Na groty składają się liczne wnęki, sale połączone labiryntem korytarzy. polska press
Trwa doroczny plebiscyt National Geographic Cuda Polski. W tegorocznej edycji o głosy czytelników magazynu i internautów rywalizują między innymi trzy obiekty z Łodzi i regionu łódzkiego.

Cuda Polski 2023 to tradycyjny wakacyjny plebiscyt National Geographic Traveler. O miano "cudu" walczą rozmaite atrakcje turystyczne, obiekty, nowe i uznane miejsca. Wyboru dokonają internauci i czytelnicy magazynu - głosować można do 16 lipca.

W tym roku na liście miesięcznika National Geographic Traveler umieszczono 48 miejsc, po trzy z każdego województwa. Zwycięzca otrzyma miano najbardziej atrakcyjnego, zaskakującego i wartego odwiedzenia miejsca.

W wakacyjnym plebiscycie Travelera Cuda Polski 2023 o miano "cudu" walczą wciąż turystycznie nieodkryte atrakcje z każdego województwa. O tym, kto zwycięży zadecydują czytelnicy w głosowaniu internetowym - podkreśla National Geographic. Celem programu jest wpieranie lokalnej turystyki i odkrywanie ciekawych, często nieznanych miejsc w Polsce.

Na liście potencjalnych cudów są m.in. szlaki turystyczne, punkty widokowe, nowe obiekty, miejsca naturalne, muzea, ogrody czy murale. Często to miejsca nieoczywiste, często poza utartymi szlakami, niedawno odnowione lub niedawno dostrzeżone.

Szesnaście nowych Cudów Polski 2023 roku (po jednym w każdym województwie) zostanie ogłoszonych 24 lipca.

W rywalizacji biorą udział mocni 'zawodnicy". Wśród nominowanych są warszawska Fabryka Norblina, Centrum Folkloru Polskiego Karolin, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Szlak Renesansu Lubelskiego, Pustynia Błędowska, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Park Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach, Kraina Otwartych Okiennic, Pole tulipanów na Żuławach, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Samochodowy Szlak Kopernikowski, Parowozownia Wolsztyn, czy Morskie Centrum Nauki w Szczecinie.

Łódź i region w konkursie Cuda Polski. Głosowanie trwa

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki