Pogodno w klubie Wytwórnia. Wygraj bilety

  Pogodno w klubie Wytwórnia. Wygraj bilety

  Aida Stępniak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  ©Natalia Popczyk/archiwum Polska Press

  W niedzielny wieczór (29 stycznia) scena przy ul. Łąkowej będzie należała do szczecińskiej grupy Pogodno, której nazwa pochodzi od jednej z dzielnic zachodniopomorskiej metropolii.

  ©Natalia Popczyk/archiwum Polska Press

  Założony w 1996 roku zespół, który rozpoczynał działalność od koncertów za Odrą (dopiero później wyruszył w trasę od Przemyśla aż po Szczecin) obecnie koncertuje w składzie Jacek Szymkiewicz, Michał Pfeif, Marcin Macuk i Jarosław Kozłowski. Muzycy nie ograniczali się jedynie do działalności w kapeli, współpracowali również z innymi artystami, na przykład Katarzyną Nosowską, Moniką Brodką, Natalią Nykiel, Markiem Dyjakiem, Hey, BiFF czy Zbigniew Wodecki & Mitch & Mitch, pisząc i produkując dla nich piosenki lub grając w innych formacjach.

  Do tej pory ukazały się następujące albumy: „Pogodno”, nagrana dzięki pomocy Ryszarda „Tymona” Tymańskiego, „Sejtenik Miuzik & Romantik Loff”, „Pogodno gra Fochmanna- Hajle Silesia”, inspirowany utworami Hrabiego Fochmanna z Tychów (krążek był nominowany do Fryderyka), „Tequila”, będący słuchowiskiem radiowym na podstawie książki Krzysztofa Vargi, „Pielgrzymka psów”, „Całe życie z wariatami”, „Opherafolia” (nazwę zaczerpnięto z autorskiego spektaklu formacji, zaprezentowanego po raz pierwszy na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej), „Wasza Wspaniałość” oraz „Plemnik”, wydany w limitowanej ilości 777 egzemplarzy. Poza tym ponad dziesięć lat temu grupa stworzyła soundtrack do serialu „Królowie Śródmieścia”, a muzykom powierzono gościnne role.

  Podczas niedzielnego koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć premierowe utwory z najnowszej płyty zespołu Pogodno zatytułowanej „Sokiści chcą miłości”, a także starsze piosenki wykonane w zupełnie nowych aranżacjach.

  Koncert grupy Pogodno odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. Początek o godz. 19. W przedsprzedaży bilety normalne kosztują 35 zł, ulgowe 30 zł, w dniu koncertu będą o 7 zł droższe.

  Mamy dla Was podwójną wejściówkę na niedzielny koncert. By wygrać, napiszcie nam, który utwór grupy Pogodno lubicie najbardziej i dlaczego. Na Wasze odpowiedzi czekamy pod adresem konkursy@dzienniklodzki.pl do godz. 18, w piątek, 27 stycznia.

  Wejściówki powędrują do autora najciekawszej naszym zdaniem odpowiedzi. W mailach nie zapomnijcie podać swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu - ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo