Księżak Łowicz wiceliderem, Marcin Gortat wspiera żużlowca, ŁKS pokonany

Marcin Gortat i jego świta w koszulkach Orła Łódź na meczu żużlowym na stadionie w Łodzi Fot. Krzysztof Szymczak
Koszykówka. Po szóstej serii spotkań pierwszej ligi liderem są Czarni Słupsk, a drugie miejsce zajmuje Księżak Łowicz.

Księżak pokonał Kotwicę

Podopieczni trenera Michała Spychały pokonali we własnej hali w Łowiczu Kotwicę Kołobrzeg 82:75. O wyniku przesądziła bardzo dobra druga kwarta, którą łowiczanie wygrali różnicą 14 punktów. Dość powiedzieć, że od 7 minuty meczu, kiedy Księżak przegrywał 8:14, do 16 minuty, a zatem w ciągu 9 minut łowiczanie zdobyli 18 punktów, tracąc zaledwie jednego. Było wtedy 26:15. Ważną trójkę zdobył Maciej Kucharek, podobnie jak w czwartej kwarcie, kiedy po kolejnym celnym rzucie z dystansu tego zawodnika łowiczanie wyszli na prowadzenie 11 punktami.
Bez chorego Bartłomieja Bartoszewicza musieli radzić sobie koszykarze ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata i przegrali z AZS Kielce.

Na koniec informacja z pogranicza koszykówki i żużla

Marcin Gortat w roli ambasadora eWinner 1. ligi odwiedzał stadion Orła Łódź, nie krył, że czarny sport bardzo mu się podoba. W końcu były koszykarz NBA ujawnił, że będzie wspierał żużlowca Orła, Australijczyka Rohana Tungate’a. Ma pracować dla żużlowca w kwestiach tworzenia wizerunku i pozyskiwania sponsorów. Szkoda, że Rohan Tungate prawdopodobnie odejdzie do Falubazu Zielona Góra. Zawodnik ma duże umiejętności na ekstraligę.

Pierwsza liga mężczyzn

Księżak Łowicz – Kotwica Kołobrzeg 82:75 (9:14, 27:13, 20:22, 26:26)

Księżak Łowicz: Mikołaj Stopierzyński 18, Maciej Kucharek 17, Arkadiusz Kobus 13, Wojciech Jakubiak 13, Łukasz Bodych 10, Mikołaj Grod 6, Mateusz Fatz 3, Maciej Leszczyński 2. Trener: Michał Spychała.

Druga liga mężczyzn

Sokół Ostrów Mazowiecka - Profi Sunbud PKK 99 Pabianice przełożony na 4 listopada.
ŁKS AZS UŁ SG Łódź - AZS UJK Kielce 55:69 (15:14, 7:15, 18:24, 15:16)

ŁKS AZS UŁ SG: Kacper Dominiak 23, Piotr Keller 12, Jakub Borowski 5, Mikołaj Krakowiak 5, Arkadiusz Świt 5, Michał Mycko 3, Kacper Maj 2, Hubert Lewandowski 0, Jacek Gwardecki 0, Dawid Bykowski 0, Tomasz Kwieciński 0, Karol Kołodziejczyk 0. Trener: Piotr Zych.
Akademia Koszykówki Legii Warszawa - KS Kutno 87:64 (26:15, 22:20, 19:10, 20:19)
KS Kutno: Artur Lewandowski 16, Mateusz Ćwirko-Godycki 13, Arkadiusz Stachera 7, Maciej Poznański 7, Mateusz Krawiec 5, Maciej Wiercioch 5, Emil Janczura 4, Jakub Łukasiewicz 3, Krystian Ślebocki 2, Michał Popławski 2, Grzegorz Sołtysiak 0. Trener: Tomasz Skowron.

Pierwsza liga kobiet
MPKK Sokołów - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki mecz przełożony na 4 listopada
Mecz Wisła Kraków – AZS Umed Widzew został odwołany z powodu kłopotów zdrowotnych w drużynie Wisły.
Grot TomiQ Pabianice przełożył mecz z GOKiS Kąty Wrocławskie na listopad.