Filharmonia Łódzka na weekend

  Filharmonia Łódzka na weekend

  Aida Stępniak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Filharmonia Łódzka na weekend

  ©Grzegorz Gałasiński

  Na ten weekend Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina przygotowała propozycje zarówno dla dorosłych melomanów, jak i milusińskich.
  Filharmonia Łódzka na weekend

  ©Grzegorz Gałasiński

  W dzisiejszy, piątkowy wieczór, na scenie przy ul. Narutowicza 20/22 jako solista wystąpi Piotr Pławner, w sobotę w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego odbędą się warsztaty dla dzieci, a wieczorem będzie można obejrzeć transmisję spektaklu z Metropolitan Opera.

  ZOBACZ TEŻ: Noc Muzeów 2017 w Łodzi. Lista muzeów i instytucji [PROGRAM]

  Urodzony w Łodzi skrzypek Piotr Pławner ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Jest laureatem licznych nagród, m.in. I Nagrody podczas 10. edycjii Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Artysta wraz z Orkiestrą Symfoniczną FŁ, którą od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Wojciech Rodek, wykona II koncert skrzypcowy „The American Four Seasons” Philipa Glassa. W programie znalazła się również III Msza f-moll Antona Brucknera. Solowe partie wokalne wykonają Dorota Wójcik (sopran), Ewa Marciniec (alt), Łukasz Gaj (tenor) oraz Wojciech Gierlach (bas). Na scenie pojawi się także przygotowany przez Dawida Bera Chór FŁ. Początek koncertu o godz. 19.

  Czytaj:400 tysięcy złotych dla Filharmonii Łódzkiej

  W sobotnie przedpołudnie odbędą się dwa wydarzenia adresowane do najmłodszych melomanów. W ramach Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego między godz. 10 a godz. 11.15 Tomasz Wrocławski poprowadzi „Bęben Show - warsztat perkusyjny”. Z kolei między godz. 11.30 a 12.45 Paweł Stępnik poprowadzi warsztat „Trzy twarze gitary. Co z czym i do czego?”. Uczestnicy będą mieli okazję słuchać, śpiewać, skakać, grać rysować oraz nauczyć się piosenek wykonywanych z gitarą.

  W sobotę o godz. 18.30 rozpocznie się transmisja „Kawalera z różą” Richarda Straussa w ramach cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”. Występują Renée Fleming, Elīna Garanča, Erin Morley.  MATURA USTNA POLSKI 2017 - TEMATY, PYTANIA Z POSZCZEGÓLNYCH DNI

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo