Koncert Orkiestry Smyczkowej PRIMUZ. Wygraj bilety

  Koncert Orkiestry Smyczkowej PRIMUZ. Wygraj bilety

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Orkiestrę PRIMUZ tworzą najzdolniejsi młodzi muzycy

  Orkiestrę PRIMUZ tworzą najzdolniejsi młodzi muzycy ©Dariusz Kulesza

  Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza dziś na koncert Orkiestry Smyczkowej PRIMUZ- zespołu studentów Katedry Instrumentów Smyczkowych.
  Orkiestrę PRIMUZ tworzą najzdolniejsi młodzi muzycy

  Orkiestrę PRIMUZ tworzą najzdolniejsi młodzi muzycy ©Dariusz Kulesza

  Młoda orkiestra z łódzkiej Akademii Muzycznej, prowadzona przez uznanego skrzypka i pedagoga prof. Łukasza Błaszczyka, przedstawi dzisiaj nowatorski projekt Culture Clash, czyli rock i jazz na smyczki, w aranżacjach łodzianina Wojciecha Lemańskiego.

  Koncert rozpocznie się o godz. 18 w Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej. Wieczór jest wydarzeniem promującym efekty prac konserwatorsko-rewitalizacyjnych prowadzonych w Pałacu Karola Poznańskiego - głównej siedzibie uczelni.


  Koncert przyniesie takie przeboje, jak: „Roxanne” Stinga, „Come Together” Johna Lennona, „Red” Roberta Frippa czy „Culture Clash” The Aristocrats. Gościem wieczoru będzie znakomity gitarzysta Jacek Królik. W koncercie wezmą też udział: Aleksandra Łysiak-Łabecka - pianistka i wokalistka bluesowa, oboistka Agata Piotrowska-Bartoszek i studenci specjalności jazzowych.

  Dla Czytelników „DŁ” mamy niespodziankę. Akademia Muzyczna za naszym pośrednictwem pragnie przekazać wejściówki na dzisiejsze wydarzenie. Laureatów wyłonimy spośród osób, które w mailu na adres konkursy@dzienniklodzki.pl, wysłanym w czwartek 16 lutego do godz. 14, przedstawią swój ulubiony przebój muzyki pop.

  W e-mailu prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego - laureatów o sposobie odbioru zaproszeń powiadomimy telefonicznie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo