"Polówka", Letni Kinematograf Rozrywkowy i Trotuar, czyli...

  "Polówka", Letni Kinematograf Rozrywkowy i Trotuar, czyli kino wychodzi w plener

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zobaczyć w ciepły wieczór, pod gołym niebem, Ursulę Andress w „Doktor No” jako Honeychile „Honey” Ryder wychodzącą z wody w białym bikini - przeżycie

  Zobaczyć w ciepły wieczór, pod gołym niebem, Ursulę Andress w „Doktor No” jako Honeychile „Honey” Ryder wychodzącą z wody w białym bikini - przeżycie niezastąpione... ©Fot. EON Productions

  Tradycyjne Letni Festiwal Filmowy „Polówka”, Letni Kinematograf Rozrywkowy oraz nowe Kino Trotuar zagoszczą w wakacje w Łodzi
  Zobaczyć w ciepły wieczór, pod gołym niebem, Ursulę Andress w „Doktor No” jako Honeychile „Honey” Ryder wychodzącą z wody w białym bikini - przeżycie

  Zobaczyć w ciepły wieczór, pod gołym niebem, Ursulę Andress w „Doktor No” jako Honeychile „Honey” Ryder wychodzącą z wody w białym bikini - przeżycie niezastąpione... ©Fot. EON Productions

  Lato zachęca, by wiele przyjemnych rzeczy robić „pod chmurką”. Wśród nich jest wspólne oglądanie filmów. W Łodzi w czasie wakacji kina plenerowe działać będą w kilku miejscach.

  Już dziesiąta edycja Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” rozpocznie się 30 czerwca. Ma program tegorocznego wydarzenia złożą się czterdzieści cztery projekcje, osiem filmów w tygodniu, osiem miejsc prezentacji. Wszystkie projekcje rozpoczynać się będą o godz. 21.

  - Ogromne zainteresowanie łodzian pozostających podczas wakacji w mieście tą formą rozrywki sprawia, że oferta „Polówki” staje się coraz bogatsza. Proponujemy kino różnorodne: artystyczne, rozrywkowe, zaangażowane - podkreśla Dagmara Śmigielska, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

  W poniedziałki „Polówka” zaprosi do EC1 - Łódź Miasto Kultury na sekcję: „Nie(możliwe) przyszłości”, zaprogramowaną przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej. Cykl rozpocznie 3 lipca „Mechaniczna pomarańcza” Stanleya Kubricka, a do końca sierpnia widzowie zobaczą m.in. „Łono”, „Mr. Nobody”, „Brazil”, „Raport mniejszości”.

  We wtorki kino gościć będzie w Parku na Zdrowiu z klasycznym zestawem „The best of”. Od 4 lipca zobaczymy m.in. produkcje: „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „To tylko koniec świata”, „Pokój”, „Snowden”, „Wołyń”. Od 11 lipca tego samego dnia startuje sekcja „I cóż, że ze Szwecji”, na dziedzińcu biurowca Nowa Fabryczna. Tam będzie można wziąć udział w wycieczce po Skandynawii z filmami m.in. Mortena Tylduma, Mikkela Nørgaarda, Hannesa Holma.

  Środy należeć będą do parku Julianowskiego. Pokazane tam zostaną filmy ułożone w hasło „Zwariować ze szczęścia”, wśród nich: „Rozumiemy się bez słów”, „Przelotni kochankowie”, „Młodość”, „Miłość po francusku”. Na dachu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w czwartki zagości „Łódzka Rivera” i dziesięć śródziemnomorskich filmów, np. „Ukryte pragnienia”, „Zakochani w Rzymie”, „Wesele w Sorrento”, „Wielkie piękno”.

  W piątki, w EC1, porządzą dziewczyny w sekcji „Transatlantyk Girl Power”, ułożonej przez Joannę Łapińską, dyrektor programową Transatlantyk Festival. Od 30 czerwca zobaczymy m.in. „Mad Max Fury Road”, „Glori”, „Wspomnienie lata”, „Tancerkę”, „Turystę”.

  W soboty uczestnicy „Polówki” spotykać się będą na terenie skansenu przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Pokazanych zostanie osiem filmów o modzie w sekcji „Pret-a-Porter” - np. „Lepiej być piękną i bogatą”, „Kwiat pustyni”, „Saint Laurent”, „Coco Chanel”. A w niedzielę, w Parku Podolskim na osiedlu Zarzew, pokazywane będą współczesne polskie filmy. Na zadanie zagłosowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Sekcja ta nosi nazwę „Dobre polskie filmy”. W programie m.in. „Wszystko co kocham”, „Miasto 44”, „Dom zły”, „Jack Strong”, „Jesteś Bogiem”.

  8. edycja Letniego Kinematografu Rozrywkowego wystartuje 30 czerwca. Przez wakacje wyświetlonych zostanie 18 filmów o przygodach agenta 007, Jamesa Bonda. Największy w Łodzi plenerowy ekran kinowy - o powierzchni niemal 100 m kw.- stanie w środy w Parku Źródliska i w piątki na Starym Rynku.

  Na Starym Rynku pokazane zostaną filmy nakręcone od 1962 do 1977 roku, czyli od „Doktora No” (30 czerwca) do „Szpiega, który mnie kochał” (25 sierpnia). W Parku Źródliska - obok kawiarni Tubajka - wyświetlone będą filmy zrealizowane od końca lat 70. XX wieku do pierwszego filmu z Danielem Craigiem w roli Bonda (od „Moonrakera” 5 lipca do „Casino Royale” 30 sierpnia). Projekcje zaczynać się będą o zmroku, a seanse poprzedzą filmy krótkometrażowe.

  Kino Trotuar to część wakacyjnego programu „Kultura na bruku”, przygotowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Od 6 lipca kino będzie prezentować filmy na ul. Piotrkowskiej, na odcinku ul. 6 Sierpnia/Zielona, a w programie filmy: „Kingsajz”, „Sami swoi”, „Nie ma róży bez ognia”, „Vabank”, „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”, „Nietykalni”, „Postrzyżyny”, „Jak zostać królem”, „Lokator”. Seanse poprzedzą wprowadzenia, pokazy filmów krótkometrażowych, konkursy.


  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Imprezki w sklepie (manufaktura) i tyle.

   Kultura w Łodzi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo