Zdjęcia do Teatru Telewizji i nowego serialu w Łodzi...

  Zdjęcia do Teatru Telewizji i nowego serialu w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Zdjęcia do Teatru Telewizji i nowego serialu w Łodzi [ZDJĘCIA]
  1/28
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  W Łodzi trwają zdjęcia do spektaklu Teatru Telewizji TVP oraz nowego serialu dla stacji Canal Plus.
  Spektakl Teatru Telewizji zatytułowany „Inspekcja” oraz serial kryminalny „Kruk. Szepty słychać po zmroku” powstają obecnie w Łodzi. Gotowe produkcje widzowie zobaczą w Telewizji Polskiej i Canal+.

  „Inspekcja” jest dramatem rozgrywającym się w okresie II wojny światowej w Moskwie, w zimnych murach Kremla i Łubianki oraz w obozie w Kozielsku, wśród osadzonych w sowieckiej niewoli polskich oficerów. Major bezpieczeństwa państwowego Wasilij Zarubin, po nieudanej misji na terenie nazistowskich Niemiec, został skazany na śmierć, ale Stalin postanowił zlecić mu nowe zadanie.
  Ma zwerbować pośród polskich oficerów osadzonych w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie jak najwięcej potencjalnych współpracowników przyszłej władzy w nowej, komunistycznej Polsce. Zarubin wykorzystuje niepewność polskich oficerów, ich strach i dramatyczną potrzebę wszelkich dających nadzieję informacji. Powodzenie jego misji zależy wyłącznie od ufności więzionych wojskowych...

  Jak informuje II reżyser przedsięwzięcia Bartosz Warwas, zdjęcia do spektaklu powstają w unikalnej scenografii wielkich kotłów i pustych hal na terenie nieczynnej już elektrociepłowni EC2 przy ul. Wróblewskiego.

  „Inspekcja” miała być powrotem do Teatru Telewizji wybitnego polskiego reżysera, łodzianina, Grzegorza Królikiewicza. Niestety, w trakcie przygotowań do spektaklu artysta zmarł. Jego pracę kontynuuje syn i współautor sztuki Jacek Raginis-Królikiewicz, a autorem zdjęć jest Adam Bajerski.

  W rolę majora Wasilija Zarubina wcielił się Mariusz Ostrowski z Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Stalina zaś gra Piotr Głowacki. W spektaklu występują również: Zygmunt Malanowicz jako Generał Minkiewicz, Marcin Kwaśny (Swianiewicz), Radosław Pazura (Komarnicki), Przemysław Bluszcz (Jeżow) oraz Sławomir Sulej (Beria) i Piotr Seweryński z Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Producentem wykonawczym spektaklu jest Studio Filmowe „N”, premiera planowana jest na 9 kwietnia przyszłego roku na antenie TVP1.

  Łódzkie studio Opus Film jest natomiast producentem serialu kryminalnego dla stacji Canal Plus pod tytułem „Kruk. Szepty słychać po zmroku”.

  Z Łodzi do rodzinnego Białegostoku wyjeżdża inspektor Adam Kruk z wydziału kryminalnego - ma zająć się sprawą porwania nastoletniego chłopca. Jak podkreśla producent, bohater będzie się musiał zmierzyć nie tylko z trudną sprawą kryminalną, ale też z własną przeszłością. Ma to być mroczny, 10-odcinkowy serial rozgrywający się na tle „surowej, ostrej i nieprzewidywalnej” natury. W Łodzi powstają wszystkie zdjęcia we wnętrzach.

  W roli tytułowej występuje Michał Żurawski (znany m.in. z filmu „Dzikie róże” i „Jestem mordercą”), a obok niego zobaczymy również Cezarego Łukaszewicza („Belfer”), Katarzynę Wajdę („Jesteś bogiem”), Andrzeja Zaborskiego („Róża”) oraz Annę Nehrebecką („Chce się żyć”). Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Maciej Pieprzyca, autor „Jestem mordercą” i „Chce się żyć”. Pomysłodawcą i scenarzystą serialu „Kruk” jest Jakub Korolczuk, współscenarzysta filmu „Życie po życiu”, za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek („Po prostu przyjaźń”). Premiera w przyszłym roku.  LATAJĄCY JOHAN PABIANICE KUCHENNE REWOLUCJE PABIANICE NIEBO W GĘBIE I NA TALERZU PABIANICE

  DIAGNOZA STRESZCZENIE. DIAGNOZA ODC. 11 STRESZCZENIE. DIAGNOZA STRESZCZENIE ODCINKÓW

  Piła: Dziedzictwo Piła: Dziedzictwo CDA Piła: Dziedzictwo ONLINE Piła Dziedzictwo za darmo cały film

  Thor: Ragnarok ONLINE. Thor: Ragnarok CDA. Thor: Ragnarok Youtube [THOR: RAGNAROK CAŁY FILM]

  BELFER s02e03 BELFER ONLINE BELFER 2 ODCINEK 3 CDA BELFER 2 ODCINEK 3 GDZIE OGLĄDAĆ ONLINE ZA DARMO

  LISTY DO M 3 LISTY DO M 3 KINO LISTY DO M 3 ZWIASTUN LISTY DO M 3 OBSADA LISTY DO M CDA

  TOTEM CDA TOTEM ONLINE TOTEM ZALUKAJ TOTEM ZWIASTUN TOTEM POPEK, SOBOTA, MATHEO KLIP DO FILMU

  Riverdale s02e05| Riverdale 2 online|Riverdale 2 odcinek 5|Riverdale CDA|Riverdale Zalukaj

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SZCZERZE???

   Pinokio nie kłamie! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Pod koniec czerwca 2014 łódzki Teatr Pinokio, nota bene teatr dla dzieci, organizował publiczne czytanie treści bluźnierczej sztuki „Golgota Picnic”, w której szydzi się z Jezusa. W ramach protestu...rozwiń całość

   Pod koniec czerwca 2014 łódzki Teatr Pinokio, nota bene teatr dla dzieci, organizował publiczne czytanie treści bluźnierczej sztuki „Golgota Picnic”, w której szydzi się z Jezusa. W ramach protestu ludzie przed przed teatrem czytali wtedy bajki. Jest pewne, że K. Dworakowski, reżyser „Chłopców z Placu Broni”, który odpowiada za antychrześcijańska hucpę związana z promocją przez Pinokio ,,Golgota Picnic", przerobi piękną powieść Molnara na lewackie guano. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w rolach głównych: UM

   Nowy serial pt: jak wyprowadzić z kasy miasta 100 baniek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo