Człowiek z Manufaktury: Katarzyna Brochocka laureatką...

  Człowiek z Manufaktury: Katarzyna Brochocka laureatką publiczności

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Laureatka publiczności, Katarzyna Brochocka, jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu

  Laureatka publiczności, Katarzyna Brochocka, jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu ©Grzegorz Gałasiński

  Katarzyna Brochocka została laureatką publiczności w konkursie na operę „Człowiek z Manufaktury”, ogłoszonym przez Teatr Wielki w Łodzi.
  Laureatka publiczności, Katarzyna Brochocka, jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu

  Laureatka publiczności, Katarzyna Brochocka, jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu ©Grzegorz Gałasiński

  Zakończył się II etap konkursu kompozytorskiego na operę „Człowiek z Manufaktury”, organizowanego przez łódzki Teatr Wielki. Na prace czwórki kompozytorów biorących w nim udział - Katarzyny Brochockiej, Rafała Janiaka, Kamila Cieślika i Aleksandra Nowaka - w internecie i na specjalnym stoisku w Manufakturze głosowała publiczność.

  Jak informują organizatorzy konkursu, oddano ponad 53 tys.
  głosów. Najwięcej zdobyła Katarzyna Brochocka, i to ona zakwalifikowała się do trzeciego etapu konkursu. Drugiego z uczestników III etapu wybierze jury konkursu. Jego nazwisko mamy poznać w czwartek, 2 lutego, przed spektaklem „Eugeniusz Oniegin” na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, kiedy to odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień czwórce kompozytorów.

  Przypomnijmy, że do konkursu zgłosiło się 40 kompozytorów z Polski i zagranicy. W I etapie na podstawie nadesłanych partytur jury wybrało utwory czworga kompozytorów. 5 stycznia w Teatrze Wielkim w Łodzi odbył się koncert, podczas którego soliści, chór i orkiestra TWŁ pod dyrekcją Wojciecha Rodka, ze specjalnym udziałem Małgorzaty Walewskiej, zaprezentowali cztery fragmenty konkursowych kompozycji. Koncert został zarejestrowany i utwory są dostępne w Internecie (na stronie www.operalodz.com w zakładce Konkurs).  III etap - ścisły finał konkursu - odbędzie się na scenie Teatru Wielkiego na inaugurację sezonu 24 września 2017 roku, ze specjalnym udziałem Małgorzaty Walewskiej (w partii Zofii), Wojciecha Pszoniaka (w roli Przybysza) oraz solistów, chóru i orkiestry TWŁ pod dyrekcją Wojciecha Rodka. Jury wybierze wtedy laureata Grand Prix, który skomponuje całą operę. Premierę gotowej opery zaplanowano na 24 listopada 2018 roku.

  Laureatka publiczności, Katarzyna Brochocka, jest kompozytorką, librecistką, pianistką, autorką oper, utworów symfonicznych, kameralnych i solowych, specjalizującą się w muzyce wokalnej i scenicznej. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Wanda L. Bass School of Music at Oklahoma City University. Artystka ma już na koncie nagrody na międzynarodowych konkursach, w tym Grand Prix w kategorii muzyki kameralnej ISB podczas David Walter Composition Competition (USA, 2008).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo