Opera „Człowiek z Manufaktury": wybierz autora

  Opera „Człowiek z Manufaktury": wybierz autora

  mt, dem

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Premiera opery „Człowiek z Manufaktury” odbędzie się z udziałem Małgorzaty Walewskiej

  Premiera opery „Człowiek z Manufaktury” odbędzie się z udziałem Małgorzaty Walewskiej ©Karolina Misztal

  W Manufakturze trwa konkurs na łódzką operę „Człowiek z Manufaktury", które centrum handlowo-rozrywkowe prowadzi razem z Teatrem Wielkim w Łodzi. W niedzielę od godz. 15 będzie można usłyszeć na żywo czterech finalistów konkursu: Katarzyna Brochocka, Kamil Cieślik, Rafał Janiak i Aleksander Nowak.
  Premiera opery „Człowiek z Manufaktury” odbędzie się z udziałem Małgorzaty Walewskiej

  Premiera opery „Człowiek z Manufaktury” odbędzie się z udziałem Małgorzaty Walewskiej ©Karolina Misztal

  Propozycje opery „Człowiek z Manufaktury" można też usłyszeć w rotundzie galerii handlowej na stanowisku ze słuchawkami. Po wysłuchaniu prób utworów klienci mogą zagłosować na swojego faworyta. Głosowanie trwa do poniedziałku do południa. Drugiego finalistę wybierze jury.

  „Człowiek z Manufaktury”. Finaliści konkursu na operę dla „Wielkiego”

  Twórca, która zdobędzie największe poparcie publiczności przejdzie do - trzeciego - etapu konkursu. Zwycięzcy napiszą pierwszy akt opery. Na podstawie pracy wybrany zostanie wykonawca całości, który może otrzymać aż 45 tys. zł.

  Premierę opery „Człowiek z Manufaktury”, z udziałem wybitnej mezzosopranistki Małgorzaty Walewskiej, na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi zaplanowano na 24 listopada 2018. Natomiast 18 maja 2019, podczas urodzin Manufaktury, widowisko zostanie zaprezentowane w plenerze – na scenie na rynku Manufaktury.

  Wcześniej o 14.45 w rotundzie Manufaktury wystąpi zespół Mellow D Project. Tworzy go pięcioro przyjaciół, którzy w wyjątkowy sposób łączą klasyczne brzmienie harfy i altówki z sekcją rytmiczną – kontrabasem i perkusją, a całość dopełnia kobiecy śpiew. W niedzielę zespół Mellow D Project wykona najbardziej znane i lubiane przeboje muzyki filmowej.

  „Człowiek z Manufaktury”. Do 2018 roku ma powstać opera o Izraelu Poznańskim [ZDJĘCIA]

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  po polskiemu

  kk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  "W niedzielę od godz. 15 będzie można usłyszeć na żywo czterech finalistów konkursu: Katarzyna Brochocka, Kamil Cieślik, Rafał Janiak i Aleksander Nowak." W jakim to jest języku, bo z pewnością nie...rozwiń całość

  "W niedzielę od godz. 15 będzie można usłyszeć na żywo czterech finalistów konkursu: Katarzyna Brochocka, Kamil Cieślik, Rafał Janiak i Aleksander Nowak." W jakim to jest języku, bo z pewnością nie po polsku? zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo