Wystawa Prime Time ASP w Łodzi. Zobacz najlepsze prace...

  Wystawa Prime Time ASP w Łodzi. Zobacz najlepsze prace studentów [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Darek Matyjaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Wystawa Prime Time ASP w Łodzi. Zobacz najlepsze prace studentów
  1/43
  przejdź do galerii

  Wystawa Prime Time ASP w Łodzi. Zobacz najlepsze prace studentów ©Krzysztof Szymczak

  „Prime Time” jest doroczną wystawą najlepszych prac studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wystawie Prime Time 2016 towarzyszy konkurs
  W piątek 27 stycznia w Białej Fabryce odbył się wernisaż wystawy PRIME TIME 2016. W Centralnym Muzeum Włókiennictwa zobaczymy najlepsze dyplomy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z czterech wydziałów łódzkiej ASP: Wydziału Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Sztuk Wizualnych.

  Na wystawie zostały zaprezentowane prace 42 absolwentów: Dominiki Walczak, Pauliny Sadrak, Dominiki Ziętek, Klaudii Markiewicz, Macieja Piłata, Martyny Sowik, Agaty Flis, Anastazji Bień, Eryki Jury, Agnieszki Gniłki i Marty Szatan z Wydziału Tkaniny i Ubioru, Agnieszki Rosiak, Katarzyny Dąbek, Weroniki Hrynkiewicz, Aleksandry Ilkiewicz, Szymona Ryczki, Aleksandry Szwedkowicz, Hanny Dziewulskiej, Aleksandry Talachy, Agaty Wieczorek, Igi Ścibek i Pawła Jaczewskiego z Wydziału Grafiki i Malarstwa, Jakuba Napieraja, Karoliny Dżbik, Agnieszki Kozłowskiej, Julii Kosmynki, Olgi Szczęsnej, Mikołaja Sęczawy, Ingi Januszek, Ady Bireckiej, Justyny Gorządek i Macieja Ziółkowskiego z Wydziału Sztuk Wizualnych oraz Patrycji Wojdak, Mileny Gałązki, Julii Dydel, Martyny Aleksandrowicz, Moniki Dworak, Anny Wawszczak, Krzysztofa Barzdo, Magdaleny Bartczak, Dominiki Rajskiej i Olgi Rogalskiej z Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz.


  Otwarciu wystawy towarzyszyło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na najlepszy dyplom. Prace wybierało jury w składzie: Bożena Gargas (Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o. o.), Maria Morzuch (krytyk sztuki), Aneta Dalbiak (Dyrektor Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi), Jacek Michalak (rezes Zarządu Atlas Sztuki Sp. z o. o.),
  Michał Haze (Prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Właściciel firmy Mikomax Meble Biurowe), Adam Klimczak (artysta, kurator, prowadzi Galerię Wschodnią w Łodzi).

  Lista laureatów Prime Time 2016:

  Złoty Medal zdobył Maciej Piłat – za kolekcję obuwia i galanterii skórzanej inspirowanej wzornictwem przemysłowym „Minimalizm” wykonaną w na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Obuwia i Galanterii Skórzanej dr Katarzyny Wróblewskiej oraz za kolekcję ubiorów inspirowanych wzornictwem przemysłowym „Minimalizm” wykonaną w Pracowni Projektowania Ubioru I prof. Barbary Hanuszkiewicz.

  Srebrny medal otrzymał Maciej Ziółkowski – za film interaktywny „Księga uśpionych” wykonany na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Intermediów prof. Wiesława Karolaka oraz za plansze projektowe i scenografię do filmu interaktywnego pod tym samym tytułem, które wykonane zostały w Pracowni Praktyki i Teorii Koloru dr Przemysława Wachowskiego.

  Srebrny Medal zdobył Paweł Jaczewski – za serię plakatów inspirowanych analizą wizualną wybranych tendencji projektowych od lat 60. do 80. wykonanych na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych dr hab. Sławomira Kosmynki, prof. nadzw. Aneks do dyplomu pt. „Portrety rodzinne” wykonany został w Pracowni Malarstwa I prof. Tomasza Chojnackiego i prof. Andrzeja Bartczaka.

  Brązowy Medal jury przyznało Agacie Flis – za kolekcję ubiorów inspirowaną regionalnym strojem huculskim „Magiczna Karpatia” wykonaną na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Projektowania Ubioru I prof. Barbary Hanuszkiewicz oraz za kolekcję tkanin drukowanych w wykorzystaniem ornamentyki kultury huculskiej wykonanej w Pracowni Druku II prof. Krystyny Czajkowskiej.

  Brązowy Medal otrzymał Jakub Napieraj – za pracę pt. „Wnętrze: światło i przestrzeń” wykonaną na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Obrazu dr hab. Aleksandry Gieragi, prof. nadzw. oraz za pracę pt. „Wnętrze: układy czasoprzestrzenne” wykonaną w Pracowni Intermediów prof. Wiesława Karolaka.

  Brązowy Medal zdobyła Anna Wawszczak – za projekt inteligentnej kurtki snowboardowej - „Zdrowy i aktywny tryb życia alternatywnym źródłem energii odnawialnej” wykonany na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Promotorem pracy był dr hab. Mariusz Włodarczyk, prof. nadzw.

  Wyróżnienia otrzymali:

  Szymona Ryczka – za dyplom pt. „ Człowiek jako istota, która utraciła, odrzuciła i odnalazła Boga” – zbiór prac graficznych w technice druku wypukłego. Praca wykonana w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej na Wydziale Grafiki i Malarstwa, której promotorem był dr hab. Dariusz Kaca, prof. nadzw.
  Aneks do dyplomu tj. Prace z Pracowni Rzeźby – „Głowa Jana Chciciela” wykonane zostały w pracowni Rzeźby i Kreacji Przestrzeni prowadzonej przez dr hab. Janusza Czumaczenkę, prof. nadzw.
  Karoliny Dżbik – za pracę pt. „ Odkrywanie – Odnajdywanie – Stwarzanie” wykonaną na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Filmu Animowanego dr hab. Krzysztofa Rynkiewicza oraz za pracę pt. „Egzystencja jako projekt” wykonana w Pracowni Fotografii – Relacje z Przestrzenią prof. Grzegorza Przyborka.
  Aleksandry Ilkiewicz – za dyplom „Doświadczenie krajobrazu” wykonany na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Technik Litograficznych pod kierunkiem dr hab. Witolda Warzywody, prof. nadzw. Aneks do dyplomu pt. „Herbarium” wykonany zostały w Pracowni Ilustracji, Komiksu i Preprodukcji Gier i Filmu prof. Gabriela Kołata

  "Prime Time 2015": futurystyczny pojazd, ironiczne Bałuty i finansowe nagrody [ZDJĘCIA]

  Wystawę Prime Time będzie można oglądać do 26 lutego 2017 roku w budynku CMW (ul. Piotrkowska 282).

  "Prime Time 2014" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa [ZDJĘCIA]

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  glownie to terz malujom upe maryni i gole upy

  b (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  jak to mlode , zainteresowane goliznom

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo