38. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa 2017...

  38. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa 2017 zakończony

  Katarzyna Lubińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  38. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa 2017 zakończony
  W Łodzi zakończył się 38. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa 2017. W finałowych zmaganiach imprezy uczestniczyło piętnaście dziecięcych zespołów
  38. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa 2017 zakończony
  Zakończyła się już 38. edycja festiwalu wyłaniającego najlepsze projekty teatralne dzieci w Polsce, a także małych rodaków mieszkających za granicą. Przez ostatnie lata „Dziatwa” nie miała charakteru konkursowego, jednak tegoroczna edycja powróciła do korzeni festiwalu i uczestnicy znów mogli powalczyć o nagrody.

  - Wróciliśmy do konkursu, ale nie po to, żeby hierarchizować, kto jest lepszy, kto gorszy. Raczej, żeby jury mogło wybrać trzy ciekawe spektakle, ale też żeby była dramaturgia, poczucie, że jest rodzaj zdrowej konkurencji - mówi Mateusz Sidor, koordynator „Dziatwy”.

  Ogłoszenie zwycięzców i uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotę w Bałuckim Ośrodku Kultury „Lutnia”. Każdy z 15 zakwalifikowanych do festiwalu zespołów otrzymał tysiąc złotych, a zwycięskie grupy - nagrody rzeczowe ufundowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową im. Mikołaja Reja. Jury wybrało trzy najlepsze spektakle: Teatr Bel Etage z Fundacji „Przestrzeo” z Białegostoku otrzymał nagrodzę za współczesny kształt inscenizacji przedstawienia „Podróżnik”, Grupa Teatralna ze Społecznej Szkoły „Optimum” z Wrocławia zdobyła nagrodę za wybór tematu i formy adekwatnych do wieku i wrażliwości młodych aktorów w przedstawieniu „Przygody Pirata Franka”, a Zespół Teatralny „Bez Komentarza” z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Wałbrzycha - za podjęcie i twórczą realizację tematu lokalnej historii. Ich zwycięski spektakl „A jedyna broń...to liczba” opowiadał o życiu Żydów w obozie w czasie II wojny światowej. Wyróżnienie dyrektora Teatru Pinokio Konrada Dworakowskiego otrzymał Kantor Wymiany Myśli z Wielopola Skrzyńskiego za przedstawienie „Kiedy znów będę mały”.

  59 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Łódzkiego

  Festiwal Teatru Młodych Dziatwa 2017 na Piotrkowskiej

  Festiwal Teatru Młodych Dziatwa 2017 na Pietrynie [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Festiwal Teatru Młodych Dziatwa 2017 na Piotrkowskiej ©Grzegorz Gałsiński
  W piątek można było zobaczyć barwny korowód uczestników festiwalu maszerujących Piotrkowską z Placu Wolności, na którym młodzi artyści prezentowali scenki inspirowane dziełami wielkich malarzy. Częścią festiwalu był też konkurs plastyczny pod nazwą „Mój teatr”. Wystawa pokonkursowa jest do zobaczenia w Bałuckim Ośrodku Kultury „Rondo” przy ul. Limanowskiego 166.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo