Teatr Powszechny w Łodzi: Projekt "Lato w mieście" potrwa...

  Teatr Powszechny w Łodzi: Projekt "Lato w mieście" potrwa cały lipiec

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Teatr Powszechny w Łodzi: Projekt "Lato w mieście" potrwa cały lipiec

  ©Maciej Stanik

  Teatr Powszechny w Łodzi w ramach projektu „Lato w mieście” grać będzie przez cały lipiec.
  Teatr Powszechny w Łodzi: Projekt "Lato w mieście" potrwa cały lipiec

  ©Maciej Stanik

  Łódzki Teatr Powszechny w ramach projektu „Lato w mieście” grać będzie cały lipiec. W wakacje zacznie się też przeprowadzka Dużej Sceny Teatru do dawnego kina Bałtyk.

  Teatr Powszechny grać będzie w tym roku do 30 lipca włącznie. Na dwóch scenach widzowie obejrzą zarówno najnowsze prapremiery („Arcydzieło na śmietniku” i „Dryla”), „Brancz” Juliusza Machulskiego jak i „Szalone nożyczki” czy kolejne „odcinki teatralnego serialu”, którego bohaterką jest Nadia („Pomoc domową” i „Żonę potrzebną od zaraz). Bilety na lipcowe przedstawienia kosztują 25 zł (Duża Scena) i 20 zł (Mała Scena).

  Zobacz też:„Ludzie inteligentni” w „Powszechnym”

  24 i 25 lipca na Małej Scenie Teatr zaprezentuje prapremierę spektaklu „Ostatni świadkowie” w reżyserii aktora „Powszechnego” Arkadiusza Wójcika we współpracy z grupą seniorów „Jesteśmy”. Jak informuje Teatr, spektakl jest próbą wskrzeszenia pamięci, przywołania duchów przeszłości, opowieści ostatnich żyjących świadków i zestawienia ich z ich nieuchronnym zacieraniem się pamięci. Skrawki wspomnień, niepełne informacje, emocje, które towarzyszyły wydarzeniom, w nieoczekiwany sposób stają się niepokojącym opisem dzisiejszej sytuacji na świecie. Bilety w symbolicznej cenie 1 zł będzie można kupić w kasie Teatru od 4 lipca.

  - Jak co roku, jako teatr publiczny włączamy się również w obchody Urodzin Łodzi, w ramach których zaplanowaliśmy zwiedzanie Teatru, warsztaty, lekcje teatralne i „Nocne odczytywanie awangardy”. Urodzinowy weekend zakończymy przygotowaną wspólnie z Manufakturą niespodzianką. Na Rynku Manufaktury zagramy „Pomoc domową” - zapowiada Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego.

  Czytaj też:Projekcja spektaklu Teatru Narodowego (Burgtheater) w Wiedniu „Eiswind/Hideg Szelek”

  Bezpłatne wejściówki na spektakl „Pomoc domowa” odbierać będzie można w Manufakturze na stoisku Teatru Powszechnego zlokalizowanym koło punktu informacyjnego w galerii handlowej. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwie wejściówki. Wejściówki dostępne będą od 27 lipca od godz. 14 i od 19.

  Jesienią rozpocznie się natomiast gruntowny remont siedziby „Powszechnego” przy ul. Legionów. Mimo prac, będzie tam funkcjonować Mała Scena, a Duża przeniesie się do budynku dawnego kina Bałtyk przy ul. Narutowicza. W „Powszechnym” planowana jest przebudowa widowni, sceny, mają powstać nowe pomieszczenia na próby, nowe pomieszczenia dla administracji i pokoje gościnne. Koszt inwestycji to 20 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo