Lider był za silny dla siatkarek ŁKS Commercecon [ZDJĘCIA]

DK
Tylko 78 minut trwał mecz siatkarek ŁKS Commercecon w Rzeszowie z Developresem. Niepokonane liderki tabeli nie dały łodziankom szans, wygrywając gładko 3:0.

W pierwszym secie wygrana Wiewiór była blisko. Nasze dziewczęta prowadziły 22:19 po dobrym ataku Katariny Lazović i asie serwisowym Britt Bongaerts. Dwa błędy w ataku Katariny Lazović, a później cztery podbicia piłki po stronie łodzianek sprawiły, że Developres wyszedł na prowadzenie 23:22. Łodzianki jeszcze potrafiły zablokować Jelenę Blagojević, ale od stanu 23:23 gospodynie zdobyły dwa punkty. Seta asem kończy Anna Stencel.
Druga partia trzymała w napięciu do stanu 18:16. Końcówka należała jednak do liderek tabeli.
W trzecim secie od stanu 14:8 gospodynie zdobyły siedem punktów z rzędu.
MVP: Kiera Van Ryk. Przeciwko swoim byłym koleżankom z ŁKS w barwach Developresu grała Zuzanna Efimienko-Młotkowska

Developres Rzeszów - ŁKS Commercecon 3:0 (25:23, 25:19, 25:12)

ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska 3, Katarzyna Zaroślińska-Król 6, Aleksandra Wójcik 5, Nadja Ninković 5, Britt Bongaerts 6, Katarina Lazović 10, Magdalena Saad (l), Krystyna Strasz (l) oraz Joanna Pacak 1, Anna Kalandadze, Agata Wwrzyńczk 2. Trener: Giuseppe Cuccarini.

W innym meczu: PTPS Piła - Chemik Police 0:3.