ŁKS Łódź zremisował w sparingu z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Dariusz Piekarczyk
Piłkarze ŁKS Łódź, po przegranych czterech kolejnych meczach z Polonią Bytom, PGE GKS Bełchatów, Oskarem Przysucha i Wartą Sieradz bardzo chcieli wywieźć z Tomaszowa Mazowieckiego dobry wynik i poprawić sobie humory. Skończyło się... pechowym remisem.

Łódzki zespół rozpoczął mecz z Lechią od mocnego uderzenia, bo po 24 minutach prowadził 2:0. Artura Holewińskiego, doświadczonego bramkarza z przeszłością m.in. w Widzewie i Ceramice Opoczno, pokonali Adam Patora i Olaf Okoński, czyli obaj napastnicy ŁKS. Trener Wojciech Robaszek mógł być zadowolony, że jego napastnicy są skuteczni.

Ale już trzy minuty po golu Okońskiego Lechia, za sprawą pozyskanego z Sokoła Aleksandrów Łukasza Chojeckiego, zdobyła kontaktową bramkę. Chojecki okazał się zresztą bohaterem tego spotkania, bo w doliczonym do drugiej połowy czasie gry zdobył gola, który dał jego drużynie remis.

Warto dodać, że przeciwko swojej byłej drużynie zagrał Wiktor Żytek, który zimą rozstał się z ŁKS i podpisał umowę z Lechią.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - ŁKS Łódź 2:2

Gole: 0:1 Adam Patora (8), 0:2 Olaf Okoński (24), 1:2 Łukasz Chojecki (27), 2:2 Łukasz Chojecki (90)

Lechia: Holewiński (46, Chachuła) - Matysiak (46, Todorowicz), Cyran, Pierzyński, Dolot - Żytek (72, Żytek), Król, Szymczak, Chojecki - Mirecki, Rakowski (46, Stańdo). Trener: Aleksandar Majić.

ŁKS: Sekuterski (46, Przybylski) - Surowiec, Ślęzak, Zimoń, Majcherowicz - Kasztelan (46, Jurkowski), Adamski (65, Kasztelan), Hajduczek, Sarafiński (46, Kopa) - Okoński (65, Sarafiński), Patora (65, Zaleśny). Trener: Wojciech Robaszek.