Łodzianka Julia Szreiter wywalczyła w Chile wicemistrzostwo świata

Wicemistrzyni świata Julia Szreiter i jej tata, sekundant
Wicemistrzyni świata Julia Szreiter i jej tata, sekundant Klub Oyama Karate Neko
Karate. Wielki sukces Julii Szreiter, która zdobyła srebrny medal, w rozegranych w Santiago w Chile, Mistrzostwach Świata Kyokushin WKB – informuje Adam Sochan, prezes Łódzkiego Klubu Oyama Karate Neko.

W turnieju wzięło udział ponad 500 zawodników z Hiszpanii, Algierii, Rumunii, Rosji, Kostaryki, Izraela, Nepalu, Niemiec, Francji, Brazylii, Urugwaju, Ugandy, Filipin, Kazachstanu, Grecji, Ukrainy, Peru, Kolumbii, Chile i – oczywiście – z Polski. Już w eliminacjach Julia musiała zmierzyć się z zawodniczką ze stopniem mistrzowskim. Wejście do finału – kolejny czarny pas. Walka, dogrywka, waga i wygrywa Julka. Rywalka ważyła prawie 30 kg więcej (!). W finale, po ciężkim boju Julia uległa Cristine Sepúlveda (4 Dan), prowadzącej własne dojo w Santiago.
– Sekundantem Julii był jej tata, na co dzień trenujący razem z córką w Łódzkim Klubie Oyama Karate Neko pod moim okiem. W wyprawie oczywiście wzięła udział również mama - informuje Adam Sochan.
W Pucharze Polski Oyama PFK w Kumite w Wieliczce, Bartosz Jagła i Patryk Matczak wywalczyli złote medale w swoich kategoriach wiekowych. Trzeci reprezentant klubu Michał Pęśko tym razem bez medalu. Startowało ok 300 zawodników z 34 klubów Oyama i Kyokushin karate. ą