Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódzki kurator oświaty cenionym gościem mediów o. Rydzyka. Grzegorz Wierzchowski w Telewizji Trwam i Radiu Maryja o strategii tzw. gender

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Grzegorz Wierzchowski w programie „Rozmowy niedokończone” emitowanym w Radiu Maryja oraz w Telewizji Trwam
Grzegorz Wierzchowski w programie „Rozmowy niedokończone” emitowanym w Radiu Maryja oraz w Telewizji Trwam screen z witryny RadioMaryja.pl
Grzegorz Wierzchowski, łódzki kurator oświaty, stał się cenionym gościem mediów ojca Tadeusza Rydzyka. W ostatnią środę (4 marca), we flagowej audycji Radia Maryja i Telewizji Trwam, kurator przestrzegał przed strategią środowisk tzw. gender. W Toruniu o niewłaściwie wspieranej przez władze Łodzi – zdaniem kuratora – edukacji seksualnej Grzegorz Wierzchowski opowiadał także przed miesiącem.

– Jeżeli się temu przyjrzy dokładniej, to jest to taka zaplanowana strategia, bo najpierw wprowadziło się pojęcie płci kulturowej, czyli tzw. gender, ale po co? Po to, żeby podważyć sam fakt, że istnieje mężczyzna i kobieta – mówił w ostatnią środę Grzegorz Wierzchowski w programie „Rozmowy niedokończone” emitowanym w Radiu Maryja oraz w Telewizji Trwam.

– A jeżeli nie istnieje mężczyzna i kobieta, to nie istnieje też małżeństwo i rodzina: tylko różnego rodzaju związki. To jest uderzenie w podstawową funkcję rodziny, w jej znaczenie dla życia społecznego – kontynuował kurator. – Jeżeli nie będzie rodzin, nie będzie też zastępowalności pokoleń.

Grzegorz Wierzchowski był, w towarzystwie Barbary Nowak, kurator z Krakowa, gościem programu prowadzonego w ostatnią środę przez o. Janusza Dyrka, jednego z czołowych dziennikarzy mediów z Torunia.

Ale podczas poprzedniej wizyty łódzkiego kuratora w tym mieście miał on okazję do wymienienia uwag na antenie Radia Maryja z samym o. Tadeuszem Rydzykiem, m.in. w temacie wpływu współczesnego wychowywania młodzieży na liczbę rozwodów.

Stałym motywem toruńs­kich rozmów z Grzegorzem Wierzchowskim jest łódzki spór wokół zajęć z wychowania seksualnego, które władze Łodzi powierzyły Fundacji Nowoczesnej Edukacji Spunk (jako, finansowane z budżetu miasta, zadanie „Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płcio­wą, w tym profilaktyka HIV”).

W programie tych zajęć jest m.in. omówienie „tożsamości płciowej oraz orientacji psy­cho­seksualnej”.
Jednak, jak dotychczas, ten spór skupiał się przede wszystkim na prawidłowości formalnego przeprowadzania zajęć. W czerwcu 2019 r. kurator przysłał swoich wizytatorów do Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi. Po tej kontroli Grzegorz Wierzchowski zarzucał podstawówce z łódzkich Bałut, iż samorządową edukację seksualną prowadziła w godzinach, na których powinny trwać lekcje z obowiązkowego programu szkolnego.

Czytaj więcej: Kuratorium oświaty kontroluje Szkołę Podstawową nr 81 w Łodzi, w której uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacji seksualnej

Spunk nazywał opinię kuratora „pomówieniami”, natomiast Grzegorz Wierzcho­wski zdecydowanie ponawia swoją ocenę w tegorocznych programach toruńskich mediów.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki