MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Master Łódź – potęgą w zapasach olimpijskich i sumo sportowym

Klub Master Łódź uzyskuje świetne wyniki nie tylko w zapasach olimpijskich, ale również w sumo sportowym.

Tydzień temu (1-4 września) zdobyliśmy cztery medale podczas mistrzostw Europy seniorów i młodzieżowców w sumo, rozgrywanych w Krotoszynie, przyczyniając się do historycznego wyniku polskiej reprezentacji - informuje trener Master Łódź Piotr Górski.
Na podium stanęły: Oliwia Glegolska – brązowy medal U-23 oraz podwójne złoto w rywalizacji drużynowej U-21 i U-23 oraz Paulina Wesół – brązowy medal U-23. W reprezentacji znalazło się jeszcze dwoje przedstawicieli Master Łódź: Julia Piwowarska i Jakub Tworek, którzy po dobrych walkach znaleźli się nieznacznie po za strefą medalową. Ze względu na kontuzję w mistrzostwach nie wystartowała nasza najbardziej utytułowana zawodniczka, Magdalena Kaźmierczak.

Trener zawodników Piotr Górski to prekursor łódzkiego sumo, który już w 1999 roku zdobył pierwszy historyczny tytuł Mistrza Polski kadetów.

W Krotoszynie mieliśmy również swoich reprezentantów wśród sprawiedliwych. W roli sędziów – Gyoji wystąpili: Katarzyna Smulczyk i Krzysztof Derendarz - dodaje trener Piotr Górski.

Sumo, w którym Polska jest europejską potęgą, zostało zakwalifikowane do programu przyszłorocznych Igrzysk Europejskich rozgrywanych w Krakowie! A Łódzcy zawodnicy i zawodniczki mają duże szanse na start.

Master Łódź co roku zdobywa medale mistrzostw Europy, ma medalistów we wszystkich grupach wiekowych. Trenerzy Master zapraszają również na treningi olimpijskich sportów walki: zapasy, taekwondo oraz sumo, a także na zajęcia ogólnorozwojowe z gimnastyki i akrobatyki – więcej na www.masterlodz.pl