Matura 2016
  MATURA 2016: We wtorek matura poprawkowa. 23 sierpnia...

  MATURA 2016: We wtorek matura poprawkowa. 23 sierpnia pisemny z matematyki

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  MATURA POPRAWKOWA Z MATEMATYKI 2016
  MATURA 2016: Matura poprawkowa już 23 sierpnia [MATEMATYKA]
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Łacheta/ Polska Press

  Matura poprawkowa odbędzie się we wtorek, 23 sierpnia. Egzamin napiszą "pechowcy", którzy w maju nie zdali jednego z obowiązkowych egzaminów
  MATURA 2016: Matura poprawkowa z matematyki 2016 [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA]

  MATURA 2016: Wszystko o egzaminach maturalnych 2016 w serwisie specjalnym

  Blisko 2,5 tys. tegorocznych absolwentów ogólniaków i techników z województwa łódzkiego ma szansę zdobyć maturę, której nie otrzymali po majowych egzaminach. Zdecydowana większość z nich poprawia się jutro - bo we wtorek odbędzie się pisemny egzamin z matematyki.

  MATURA 2016 MATEMATYKA: poziom podstawowy [matematyka ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE CKE, ROZWIĄZANIA]

  Świadectwo dojrzałości po majowych sprawdzianach otrzymało w regionie 80 proc. absolwentów z 2016 r. 15 proc. z maturzystów oblało jeden z obowiązkowych przedmiotów na poziomie podstawowym (każdy musiał zaliczyć pisemne sprawdziany z matematyki, języka polskiego i wybranego obcego oraz ustne z tych języków). Pozostałe 5 proc. maturzystów oblało więcej niż jedną „podstawę” i nie przysługuje im prawo do sierpniowej poprawki - świadectwo dojrzałości mogą zdobywać dopiero w 2017 r.

  Absolwenci ogólniaka Politechniki Łódzkiej najlepsi na maturze 2016

  Sierpniowa sesja poprawkowa składa się z wtorkowego egzaminu pisemnego oraz sprawdzianów ustnych organizowanych w środę, czwartek lub piątek. Zdecydowana większość poprawkowiczów przyjdzie do szkoły jutro o godz. 9, aby poprawiać matematykę, z którą w maju nie poradziło sobie 16 proc. absolwentów (z pisemnym angielskim - 5 proc., porażki na innych przedmiotach zdarzały się sporadycznie).

  Najczęściej będzie to szkoła macierzysta - tylko 8 placówek z naszego województwa wysyła w wyniku podpisanych porozumień swoich poprawkowiczów do ogólniaków lub techników w okolicy: to np. II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie, które ma umowę z tamtejszym III LO.

  MATURA 2016 MATEMATYKA: poziom rozszerzony[matematyka ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE CKE, ROZWIĄZANIA]

  Sierpniowa sesja bywa nazywana maturą „pechowców”, ponieważ jej uczestnicy często tłumaczą, że w maju po prostu mieli pecha.

  - Do zaliczeniowego progu 30 proc. zabrakło mi tylko jednego punktu - mówił o majowym egzaminie z matematyki jeden z uczestników Miejskich Korepetycji 2016, zorganizowanych przez Urząd Miasta Łodzi w dniach 1-19 sierpnia. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 z poprawkowiczami na darmowych dla nich zajęciach pracowali matematycy oraz językowcy opłacani przez magistrat.

  MATURA 2016 WYNIKI: OKE w Łodzi ogłosiła wyniki egzaminu dojrzałości. Nie zdał co piąty absolwent

  W zeszłe wakacje taka pomoc (organizowana po raz pierwszy) przyniosła rezultaty. W województwie łódzkim zdawalność poprawki w 2015 r. z matematyki wyniosła 43 proc., natomiast - jak informował UMŁ - wśród łodzian biorących udział w miejskich korepetycjach - 59 proc.

  Wychodzący z ubiegłorocznego egzaminu poprawkowego z Łodzi twierdzili, że na matematyce nie było taryfy ulgowej: zdaniem większości zdających test nie odbiegał poziomem od majowej matury. Znowu pojawiło się rozwiązywanie nierówności i ciągi, a jedno z zadań otwartych dotyczyło ostrosłupa.

  Matura 2016. W Dzień Dziecka zdawali absolwenci, którzy nie przystąpili do egzaminu w maju

  Poprawkowicze, którzy zaliczą, odbiorą swoje świadectwa dojrzałości 12 września, co da im jeszcze możliwość bezpłatnego studiowania (patrz ramka obok), choć nie będą to „topowe” kierunki na uczelniach wyższych.

  Maturzyści z poprzedniej dekady pewnie pamiętają, że poprawki zastąpiły „amnestię” obowiązującą w 2007 r. Absolwent, który oblał jeden egzamin, mógł cieszyć się wtedy ze świadectwa dojrzałości.

  "Było ciężko. Nie rozumiałam poleceń". Mieszane odczucia maturzystów po egzaminie z matematyki

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najczęściej czytane

  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej