Medale mistrzostw Polski dla reprezentantów Orła Namysłów

Wiktor Gumiński
Zapaśnicy z Namysłowa znów pokazali się z dobrej strony.
Zapaśnicy z Namysłowa znów pokazali się z dobrej strony. materiały klubowe
Trzy krążki mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców wywalczyli w ostatnich dniach zapaśnicy Orła Namysłów.

W gronie tercetu medalistów znalazła się między innymi Aleksandra Witoś. Była ona jedyną przedstawicielką Orła podczas młodzieżowych mistrzostw Polski U23, które zostały rozegrane w Rudniku. Zakończyła je ze srebrnym medalem, nieznacznie przegrywając tylko walkę finałową. Warto podkreślić, że był to jej pierwszy start w krajowym czempionacie w tej kategorii wiekowej. Co więcej, nowością było dla niej również rywalizowanie w kategorii wagowej do 62 kg.

Na drugim miejscu zmagania, tyle że w mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w Staszowie, ukończył też Oskar Niedźwiecki (kat. do 57 kg), dla którego także był to debiut w kategorii wiekowej do lat 20.

Podobnie miała się sprawa w przypadku innego z zawodników Orła, który stanął na podium, czyli Wiktora Bendera (kat. do 70 kg). On jednak sięgnął po brązowy medal.

Zarówno dla Niedźwieckiego, jak i Bendera wyniki te były najlepszymi, jakie osiągnęli w swojej dotychczasowej przygodzie z zapasami.

Ponadto na zawodach w Staszowie barwy Orła reprezentowali jeszcze: Patryk Bratosiewicz (MPJ, 7. miejsce, kat. do 79 kg), Mateusz Buczkowski (MMP, 5. miejsce, kat. do 65 kg), Adrian Matyjasek (MMP, 16. miejsce, kat. do 74 kg) oraz Kacper Bieleń (MMP, 8. miejsce, kat. do 97 kg).