MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Medale zawodników Olimpu Łódź i Champion Team podczas 22 edycji międzynarodowego turnieju Budapest Open w karate olimpijskim.

Karate. W Budapeszcie odbyła się już 22 edycja międzynarodowego turnieju Budapest Open w karate olimpijskim. Na starcie stanęło aż 1800 zawodników z 36 państw.

Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki, dla wielu reprezentacji był to turniej kwalifikacyjny do zbliżających się Mistrzostw Świata młodzieżowców, juniorów i kadetów które odbędą się pod koniec października w Santiago de Chile. Aby zdobyć medal trzeba było wygrać 5-6 walk bo w każdej kategorii wagowej startowało ponad 50 zawodników.

Świetnie spisali się łodzianie którzy wywalczyli 4 medale: zawodnicy Olimpu Łódź (1 złoty, 2 srebra), Champion Team (1 medal srebrny).

Srebro wywalczył Dominik Dziuda (Olimp Łódź) w kategorii kadet – 57 kg. Świetne walki, dobry przegląd maty i efektowne akcje. Dominik już do tego nas przyzwyczaił. Tym razem Dominik również błysnął świetną dyspozycją a srebro to wynik walki finałowej w którym walczył z zawodnikiem z Węgier i chyba tylko sędziowie węgierscy widzieli technikę dzięki której wygrał zawodnik gospodarzy.

Złoty medal zdobył w kategorii U14 + 55 kg Antoni Stępniewski (Olimp Łódź), świetne walki, szczególnie cieszą wygrane z bardzo dobrymi zawodnikami z Ukrainy. Antek potwierdza że jest coraz mocniejszy i że medal na młodzieżowej lidze światowej to nie przypadek.

Trzeci medal to zasługa Przemysława Kołodziejczaka (Olimp Łódź), który wywalczył w pięknym stylu srebro w kategorii U14 – 45 kg. Droga do finału to popis Przemka który nie stracił w 5 walkach żadnego punktu. Finał był też bardzo emocjonujący minimalnie wygrany przez zawodnika z Węgier w ostatnich dwóch sekundach pojedynku.

Kolejny medalista to zawodnik Champion Team Kacper Wojciechowski. Kacper wywalczył srebro w kategorii U14 – 40 kg. Bardzo dobra postawa, świetne walki. Kacper potwierdza swoja świetna dyspozycję i przynależność do czołówki polskich zawodników w kategorii młodzika.

Pozostałe miejsca punktowane to 5 miejsce Huberta Jarockiego /Olimp/ kumite juniorów waga – 76 kg i 7 miejsce Macieja Róg /Olimp/ w kumite U14 + 55 kg.

Trenerami w klubach są Maciej Gawłowski, Dawid Tuszyński, Kamil Warda (Olimp) oraz Witold Wojciechowski (Champion Team).

Obydwa Kluby prowadzą zapisy do sekcji początkujących. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach www.ksolimp.pl oraz champion-team.pl.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?