MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Memoriał Michała Cichego. Niemki wygrały finał z Grot Budowlanymi. Siatkarki ŁKS Commercecon ostatnie. Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Zakończył się ciekawy I Międzynarodowy Memoriał trenera Michała Cichego. Po pasjonujących meczach turniej wygrały siatkarki SC Potsdam, które w finale pokonały Grot Budowlanych 3:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna #Volley Wrocław, która w walce o brąz wygrała z ŁKS Commercecon 3:2.

W pierwszym meczu półfinału siatkarskiego Memoriału trenera Michała Cichego ŁKS Commercecon po niezwykle zaciętym meczu przegrał z SC Potsdam 1:3 (24:26, 30:32, 25:21, 22:25). Zobaczcie, jakie wyniki padły w dwóch pierwszych setach.
W drugim półfinale siatkarki Grot Budowlanych pokonały #Volley Wrocław 3:0 (25:15, 25:21, 25:8). To było zdecydowane zwycięstwo podopiecznych trenera Macieja Biernata.

W niedzielnych meczach o medale:
Mecz o 3. miejsce: ŁKS Commercecon - #Volley Wrocław 2:3 (21:25, 18:25, 25:16, 25:22, 12:15)
Finał: Grot Budowlani - SC Potsdam 1:3 (22:25, 25:19, 24:26, 16:25)

Wyniki meczów młodziczek:
ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź - MUKS 47LO - Budowlani Łódź 2:0 (25:7, 25:18)
SMS Sparta Kraków - UKS Siatka Zgierz 2:0 (25:20, 25:23)
UKS Siatka Zgierz – MUKS 47LO Budowlani Łódź 1:2 (26:24, 22:25, 12:15)
Sparta UJ Kraków – ŁKS SŻ Łódź 2:1 (20:25, 25:18, 15:8)
ŁKS SŻ Łódź – UKS Siatka Zgierz 2:0 (25:16, 26:24)
MUKS 47LO-Budowlani Łódź – Sparta UJ Kraków 0:2 (8:25, 18:25)
Końcowa kolejność: 1. Sparta UJ Krakow 3-0, 2. ŁKS 2-1, 3. Budowlani 1-2, 4. Siatka Zgierz 0-3.
Do zobaczenia za rok!

Jak przebiegały mecze?

W sobotnich spotkaniach półfinałowych ŁKS Commercecon Łódź uległ 1:3 drużynie SC Poczdam, natomiast #VolleyWrocław musiał uznać wyższość (0:3) siatkarek Grot Budowlanych Łódź. Tym samym w niedzielę gospodynie turnieju zmierzyły się o 3. miejsce właśnie z wrocławską ekipą.
Łodzianki rozpoczęły od mocnego uderzenia, szybko wychodząc na prowadzenie (8:3, 16:10). W drugiej części seta roztrwoniły całą przewagę, aby ostatecznie przegrać 21:25. Wrocławianki złapały dobry rytm gry, od początku drugiej partii wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie i wygrały 25:18. Gospodynie turnieju nie chciały jednak zakończyć meczu zbyt szybko. Odbudowały się w trzecim secie, w którym wygrały do 16 i dobrą passę utrzymały również w kolejnej partii (25:22). W tie-breaku ŁKS Commercecon Łódź wyszedł na prowadzenie 5:2 i wydawało się, że Łódzkie Wiewióry znalazły patent na rywalki. Te jednak cierpliwie odrabiały straty i finalnie to wrocławianki cieszyły się z wygranej 15:12.
W zespole ŁKS Commercecon Łódź najwięcej punktów (24) zdobyła Aleksandra Dudek. 19 "oczek" dołożyła Anastasiia Hryshchuk, a 11 Amanda Campos. Liderką #VolleyWrocław była Julia Szczurowska, która zdobyła 25 punktów, 13 dołożyła Anna Lewandowska, 12 Kinga Stronias, zaś 11 Gabriela Ponikowska.
W finale I Międzynarodowego Memoriału Michała Cichego zmierzyły się zespoły Grot Budowlanych Łódź i SC Potsdam. Początek spotkania był wyrównany, jednak z biegiem czasu drużyna z Niemiec zaczęła powiększać prowadzenie i w połowie pierwszego seta miała 4 "oczka" przewagi. W końcówce wprawdzie Budowlane walczyły o odrobienie strat, jednak rywalki trzymały dystans i ostatecznie SC Poczdam wygrał 25:22. Łódzki zespół świetnie rozpoczął drugą partię, szybko zdobywając kilkupunktowe prowadzenie (8:4, 16:13). Zespół prowadzony przez Macieja Biernata grał skuteczne i w efekcie wygrał do 19. Najwięcej emocji dostarczyła końcówka trzeciego seta. Na przestrzeni całej partii Niemki prowadziły dość wysoko, jednak Grot Budowlani dogonili wynik i rywalki z SC Poczdam wygrały dopiero po walce na przewagi 26:24. W czwartej odsłonie meczu przewaga poczdamianek była wyraźna od samego początku, a set zakończył się ich wygraną 25:16. W całym spotkaniu padł zatem wynik 3:2 dla SC Poczdam i to siatkarki z Niemiec cieszyły się z wygranej w turnieju.
W ekipie Grot Budowlanych Łódź po 18 punktów zdobyły Weronika Sobiczewska i Mackenzie May. W zespole z Poczdamu 23 "oczka" zapisała na swoim koncie Suvi Kokkonen, 13 dołożyła Danielle Harbin, zaś 11 Rodica Buterez.